برداشتن هرگونه محدودیت در قم باید قدم‌به‌قدم انجام شود

به نقل از تسنیم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: وضعیت استان در حالت مطلوبی قرارگرفته است و برداشتن هرگونه محدودیت باید به‌طور آرام و قدم و به قدم باشد.

محمدرضا قدیر ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری؛هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد اظهار داشت: با تلاش و همکاری بسیجیان و سپاهیان و هم‌چنین دیگر دستگاه‌های اجرایی خوشبختانه قم در وضعیت کاملاً خوبی درزمینهٔ ابتلا به بیماری قرار دارد، باید تأکید شود برداشتن هرگونه محدودیت به‌طور آرام و قدم‌به‌قدم باشد چراکه هرگونه سهل‌انگاری ممکن است وضعیت را خطرناک کند.

وی افزود: درحالی‌که استان قم موج پرخطری را پشت سر گذاشته است روند بیماری، بستری و مرگ‌ومیر بسیار مطلوب شده است درحالی‌که اکنون و روند مرگ‌ومیرها بین صفرتا ۲ است و تا دو روز آمار مرگ‌ومیر قم صفر بود هم‌چنین درزمینهٔ بستری هم‌اکنون تنها کم‌تر از ۲۰ بیمار بدحال در بیمارستان‌های قم داریم.

کاهش آمار بیماران بدحال و بستری در قم

قدیر عنوان کرد: درحالی‌که آمار نمونه‌های گرفته‌شده مثبت در موجی که پشت سر گذاشتیم بالا بود اکنون به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است این یعنی شرایط قم درزمینهٔ ابتلای به بیماری بسیار خوب و مطلوب است اما نباید از بحران کرونا غافل شویم هرگونه غفلت ممکن شرایط ما را به قبل بازگرداند.

وی افزود: با رسیدن واکسن ایرانی که دانش‌بنیان است و با اطمینان مراحل را پشت سر و به مرحله فاز انسانی رسیده است، امید ما دوچندان شده است ولی بیش از هر چیز باید جلوی عادی انگاری‌ها را گرفت برخی در این تصور هستند که ویروسی در کار نیست و این‌یک امر بسیار خطرناکی است.

اجرای موفق طرح شهید قاسم سلیمانی در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن اجرای طرح خانه و خانواده محور شهید قاسم سلیمانی در قم گفت: طرح شهید سلیمانی در حوزه بیماریابی و ردیابی ناقلان مشکوک بسیار خوب عمل کرده است و با گرفتن تست‌های سریع بیماران را شناسایی و در قطع زنجیره انتقال هم بسیار موفق ورود کرده است.

قدیر بیان کرد: قم از استان‌های پیشرو و موفق در اجرای این طرح است طرحی که نقش مهمی در مدیریت بیماری داشت.

انتهای پیام/