پلمپ ۱۳ باشگاه و اماکن ورزشی متخلف قم / اخذ تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی برای ۱۱۵ باشگاه آسیب‌دیده

به نقل از تسنیم، مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: بعد از اعمال محدودیت‌های شرایط قرمز کرونایی برای استان ۱۳ باشگاه و مراکز ورزشی که مقررات بهداشتی را رعایت نکرده‌اند پلمپ شدند.

رسول منعم ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهارداشت: اداره کل ورزش و جانان استان طبق ضوابط ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا وارد عمل شده و در این زمینه نیز ۱۱ جلسه با همکاری مرکز بهداشت و هیئت پزشکی ورزشی برگزار کرده است و باشگاه‌ها و مراکز ورزشی دولتی و خصوصی از اوایل اسفند تا نیمه خرداد تعطیل و بعد از شرایط قرمز کرونایی نیز این مراکز دوباره تعطیل شدند.

وی افزود: تاکنون ۴۲ مکاتبه کتبی و پیام مجازی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراکز ورزشی مختلف استان ارسال‌شده و ۵۷۸ بازدید مشترک مرکز بهداشت و هم‌چنین ۳ هزار ۹۱۹ بازدید انفرادی از مراکز ورزشی خصوص و دولتی از سوی مرکز ورزش و جوانان استان ۳۳۰صورت گرفته است که در این زمینه ۵۸  تذکر به مراکز برای رعایت ضوابط و شیوه‌نامه بهداشتی انجام‌شده است.

به گفته وی؛ تاکنون ۱۳ مراکز ورزشی و باشگاه تحت نظارت اداره کل ورزش و جوانان استان پلمپ شده است.

پرداخت تسهیلات به ۱۱۵ باشگاه و ۱۶۰ مربی باشگاهی در استان

رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از باشگاه‌های آسیب‌دیده در بحران کرونا بیان کرد: طی ۴۲ مکاتبه‌ای که با مسئولان استانی و ملی داشتیم ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات توانستیم برای ۱۱۵ باشگاه و ۱۶۰ مربی اخذ و در اختیار این مربیان قرار دهیم هم‌چنین درزمینهٔ بخشودگی اجاره‌بها و انشعابات هم فعالیت کردیم.

منعم افزود: اخذ مشارکت صندوق امید کارآفرینی با پرداخت ۴ درصد برای ۴۰ باشگاه ورزشی به مبلغ ۹ میلیارد ریال، پیگیری بیمه بیکاری مربیان و دست‌اندرکاران اماکن ورزشی از دیگر اقدامات این اداره کل است.

به گفته وی، باشگاه‌ها و اماکن ورزشی دولتی و خصوصی بیشترین آسیب را در بحران کرونا دیده‌اند و باید بیشتر موردحمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/