استاندار قم: پیوند بین دانشگاه و صنعت تولید را ارتقاء می‌دهد

به نقل از تسنیم، استاندار قم گفت: پیوند بین دانشگاه و صنعت در کشور تولید را ارتقاء می‌دهد.

بهرام سرمست امروز در سی‌و‌هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در منطقه اقتصادی سلفچگان اظهار داشت: این منطقه دارای زیرساخت‌های خوبی در رونق تولید هستیم و باید در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران و تحقق طرح‌های توسعه‌ای گام برداشت.

استاندار قم افزود: ایجاد کلینیک‌های مشاوره‌ای در جهت تولید و فعالیت‌های اقتصادی و عارضه‌یابی اهمیت زیادی دارد و باید از افرادی از جنس دانش و تولید در این مراکز به ارائه مشاوره‌های عملیاتی بپردازند.

وی تصریح کرد: پیوند بین دانشگاه و صنعت در کشور تولید را ارتقاء می‌دهد، بسیاری از تولیدکنندگان به لحاظ آکادمیک دارای تحصیلات عالی نیستند اما کارآفرین هستند و از طرفی دانشگاهیان ممکن است در مدیریت فنی دارای تحصیلات باشند اما کارآفرین نیستند.

سرمست بیان کرد: اگر تولید و دانش در کنار هم قرار بگیرد، دستاوردهای عظیمی در رونق تولید ایجاد می‌شود، پس باید بسترهای لازم را برای پیوند میان دانش و تجربه در اقتصاد به وجود آورد و دانش آکادمیک و تجربی در عرصه اقتصادی، لازمه رشد و توسعه است.

وی خاطرنشان کرد: در جهت رفع مشکلات تولید، باید به سراغ واحدهای صنعتی برویم تا ببینیم چه نیازهایی در ادامه راه دارند و به حمایت و پشتیبانی بپردازیم و درصدد رفع گرفتاری‌هایشان بربیاییم.

استاندار قم گفت: یکی از نیازهای مهم توجه به اجرای طرح توسعه است به‌خصوص بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها لازمه طرح‌های توسعه‌ای است، شهرک‌های صنعتی زنده و پویا هستند و منطقه سلفچگان نیز باید با احصای مشکلات و رفع موانع به پویایی دست یابد.

وی تصریح کرد: امروز از دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید شد و در تلاشیم مشکلات این منطقه به‌عنوان بندر خشک ایران را رفع کنیم.

سرمست خاطرنشان کرد: همچنین دو طرح صنعتی افتتاح و کلنگ زنی شد و ما بر آنیم بتوانیم از ماندگاری و توسعه واحدهای صنعتی حمایت کنیم.

وی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذاران و رونق اشتغال در منطقه اقتصادی سلفچگان عنوان کرد: کلنگ زنی مجتمع صنعتی ۴۱ هکتاری گروه صنعتی سپهر فدک آریا با توجه ظرفیت بالای این واحد در اشتغال و تولید محصولات نشانگر تسهیل شرایط ورود سرمایه‌گذاران و حمایت مدیریت استان از تولیدکنندگان و صنعتگران است .

استاندار قم بیان کرد: برخی قوانین در تولید به ضرر کارآفرینی و تولید است و باید بازنگری شود، ما در ایام کرونا، واحدهایی داشتیم که در شرایط بحرانی با تولید کالاهای سلامت‌محور به کمک سلامت آمدند و خطوط تولید را تغییر دادند اما امروز با اشباع تولید برخی از این واحدها نباید قوانینی اتخاذ شود که متضرر شوند.

انتهای پیام/