آیت الله اعرافی: حماسه ۹ دی پاسخ دندان‌شکنی به ‌سست‌عهدان بود/مسئولان ‌قدر ‌بصیرت بی‌نظیر مردم را بدانند‌

مدیر حوزه های علمیه گفت: حضور با عظمت و حماسی مردم در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۸ که الهام گرفته از قیام خونین مردم قم در سال۱۳۵۶ بود در حقیقت پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به همه بیگانگان و دشمنان و سست ‌عهدان است.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه قم به مناسب بزرگداشت دهه بصیرت بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به این شرح است: حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی «ملّت ایران بحمدالله با شجاعت خود، با ایمان خود، با بصیرت خود، با استقامت خود، توانسته است راه‌های دشوار را طی کند و از بسیاری از گردنه‌های سخت عبور کند.» (۱۳۹۶/۰۹/۱۵)

ایّام‌الله روزهای جلوه‌ی ویژه‌ خدای عزیز و حکیم است؛ گاهی بصیرت، اراده و همّت مردم چنین روزهایی را می‌آفریند که یادآوری آنها به فرموده الاهی مایه عبرت آموزی بندگان شاکر و صبور اوست؛ «وَذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیَاتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ»(ابراهیم/۵).

ایام الله دهه بصیرت یادآور صحنه های شورانگیز حضور آگاهانه و به هنگام مردم خداجوی و بصیر ایران و میثاق آنان با ولایت است که در وقایعی همچون قیام عمومی مردم علیه فتنه‌گران ۸۸، تشییع باشکوه پیکر شهیدان مقاومت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانش و نیز قیام خونین مردم قم تجلی پیدا کرد.

حضور با عظمت و حماسی مردم در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۸ که الهام گرفته از قیام خونین مردم قم در سال۱۳۵۶ بود در حقیقت پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به همه بیگانگان و دشمنان و سست ‌عهدان است. ملت ایران با این حضور زنده و پویا بودن انقلاب را به رخ آنان کشیدند و پایبندی به آرمانهای امام راحل رضوان الله علیه و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و نیز تداوم راه شهیدان و انتقام سخت از جنایتکاران را با حضور گرم خود و با صدای بلند فریاد کردند و این نهیب ملت ایران به مدد الاهی دشمن را عقب راند و عزم راسخشان معادلات غلط دشمنان را مبنی بر القاء سرد شدن مردم از انقلاب بر اثر گرانی ها و تحریم ها به هم ریخت.

مسئولان کشور باید قدر این بصیرت بی‌نظیر مردم را بدانند و با استقامت کامل و روحیّه‌ی انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمان‌های انقلاب دفاع کنند و مبادا از ملت بیدار و بصیر عقب بمانند؛ «وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ» (آل عمران/۱۳۲).

حوزه‌های علمیه سراسر کشور در کنار مردم عزیز با پیش رو قرار دادن منویات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، حضرت امام خامنه ای مدظله العالی در راه سربلندی و عزت اسلام عزیز و میهن اسلامی مان کوشیده و به جهانیان اعلام می داریم که تا پای جان در راه حفظ و حراست از ارزش های دینی واعتقادی و آرمان های والای رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رضوان الله علیه و هزاران شهید گلگون کفن این دیار ایستاده‌ایم.

انتهای پیام/