امتحانات نوبت اول در هر شرایطی غیرحضوری برگزار می‌شود

به نقل از تسنیم، مدیرکل آموزش و پرورش قم با اشاره به نحوه برگزاری آزمون نوبت اول گفت: در هر شرایطی آزمون‌های مدارس عادی و روزانه ما در کلیه مقاطع به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

حمیدرضا شیخ الاسلام با اشاره به شرایط حاکم بر کشور و تأثیر آن بر تغییر محاسبات اجتماعی اظهار داشت: با توجه به تجربه جدیدی که در نیمسال اول سال تحصیلی سپری شد که بنا بر اقتضائات به وجود آمده ملزم به تغییر بوده و امورات آموزش‌وپرورش را نیز باید بر آن اساس به‌پیش ببریم؛ قطعاً با چنین سرعتی وارد فضای مجازی شدن تبعات خاص خود را دارد اما درهرحال اکثریت دانش آموزان ما امروز آمادگی لازم با امکانات اولیه را برای این‌ آموزش‌ها دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش قم ارزشیابی دانش آموزان را فرآیندی آموزشی دانست و تصریح کرد: در آزمون‌های مجازی دانش آموزان شرایط متفاوتی را نسبت به آزمون‌های حضوری تجربه می‌کنند استفاده هم‌زمان از یک گوشی هوشمند، قطع اینترنت یا برق و مشکلاتی از این قبیل در زمان برگزاری آزمون با هماهنگی مدیران، به زمان دیگری موکول می‌شود.

وی با تأکید بر رعایت حال دانش آموزان در چنین شرایطی عنوان کرد: همکاران ما به‌صورت جهاد گونه و شبانه‌روزی، پیگیر برنامه‌های آموزشی دانش آموزان هستند که توسط مدیران مدارس، بر فعالیت آن‌ها در شبکه پرمخاطب شاد با عنوان شبکه رسمی آموزش‌وپرورش، نظارت دقیقی صورت می‌گیرد.

آزمون‌های نوبت اول تنها فاکتور نمره پایانی نیستند

به گفته شیخ الاسلام آغاز امتحانات نوبت اول از ۶ دی‌ماه بوده که بخشنامه برگزاری این آزمون در اختیار شورای مدارس قرار خواهد گرفت ساعات برگزاری این آزمون‌ها به دلیل ترافیک اینترنت و داشتن فرصت کافی برای مطالعه، صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و در نوبت عصر نیز از ساعت ۱۳ تا ۱۸ به‌صورت غیرحضوری اعلام‌شده است.

وی حفظ سلامت فکری و روحی دانش آموزان را مورد تأکید برای همکاران قرارداد و افزود: آزمون‌های آنلاین یکی از فاکتورهای نمره پایانی در کنار سایر فرآیندهای آموزشی از قبیل فعالیت‌های کلاسی، کار عملی و تمرین و پژوهش علمی و موارد دیگر خواهد بود لذا جای هیچ‌گونه نگرانی و استرسی درنتیجه آزمون وجود ندارد.

مدیر کل آموزش و پرورش قم نحوه برگزاری آزمون کلیه پایه‌های تحصیلی در مدارس عادی و روزانه را غیرحضوری اعلام کرد و گفت: حتی با تغییر وضعیت استان نیز آزمون‌ها غیرحضوری بوده به‌جز امتحانات نهایی و غیر نهایی دبیرستان‌های بزرگ‌سال که با رعایت کامل پروتکل‌ها از ۱۵ دی تا ۸ بهمن‌ماه در ساعت ۱۰ صبح به‌صورت حضوری انجام می‌شود.

اهدای ۱۵۰۰ تبلت به دانش آموزان نیازمند

شیخ الاسلام یادآور شد: در ایام امتحانات کلاس‌های درسی برگزار نمی‌شود و با تصویب شورای مدرسه، قبل از تاریخ برگزاری آزمون‌ها، فرصت مطالعاتی در اختیار دانش آموزان عزیز قرار داده می‌شود تا استفاده از تمرکز و مهارت‌های مطالعه‌ای که به دست آورده‌اند آزمون‌ها را با موفقیت سپری کنند.

وی درزمینهٔ طراحی سؤالات آزمون‌ها نیز خاطرنشان کرد: همکاران محترم در طراحی سؤالات به کوتاهی جواب‌ها و حجم زمان کمتر سؤال‌ها توجه داشته باشند تا موجب آزردگی دانش آموزان نشود و از دانش‌آموزانی که از طریق درس‌نامه، جزوه و سی دی آموزش دیدند نیز با هماهنگی مدیر مدرسه آزمون به عمل می‌آید.

مدیر کل آموزش و پرورش قم در پایان با اشاره به تهیه اطلس دانش‌آموزی درزمینهٔ دسترسی دانش آموزان به فضای مجازی گفت: تا به امروز ۱۵۰۰ تبلت دانش‌آموزی به دانش آموزان بی‌بضاعت و نیازمند تحویل داده شد و پیگیر مشکل مابقی دانش آموزان نیز هستیم؛ والدین عزیز بدانند دغدغه آن‌ها نقطه اشتراک همکاران ماست لذا خواهشمندیم آرامش خود را در این شرایط بحرانی حفظ کنند.

انتهای پیام/