رشد ۹۸ درصدی کمک‌های مردم استان قم به کمیته امداد

به نقل از فارس، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قم گفت: شاهد رشد ۹۸ درصدی کمک‌های مردم استان به این نهاد در هشت ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

سید محمد رضا میره ‌ای با اشاره به افزایش کمک‌های مردم استان قم به کمیته امداد اظهار کرد: مردم استان در هشت ماه نخست سال جاری ۷۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به کمیته امداد کمک کردند و شاهد رشد ۹۸ درصدی کمک‌های مردم استان قم به این نهاد در هشت ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.

وی ادامه داد: میزان کمک‌های مردم استان قم در بخش اکرام ایتام در هشت ماه نخست سال جاری ۱۷ میلیارد تومان بود که رشد ۱۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذاشته داشت، در این مدت ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات در استان جمع آوری شد که شاهد رشد ۵۵ درصدی در این بخش در هشت ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته بودیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قم افزود: مردم استان در هشت ماه نخست سال جاری مبلغ ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان صدقه دادند که رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت، همچنین کمک‌های مردم استان قم در بخش مبتنی بر نیاز در این مدت ۴۲ میلیارد تومان بود که رشد ۱۴۰ درصدی نسبت به هشت ماه نخست سال گذشته داشت.

میره ‌ای با اشاره به عدم تاثیر کرونا بر روی کمک‌های مردم استان قم به کمیته امداد اظهار کرد: باور نمی‌کردیم که در شرایط کرونایی، مردم استان این گونه به مددجویان کمیته امداد کمک کنند، میانگین پرداخت صدقه توسط مردم قم بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: از کمک‌های مردم استان قم به کمیته امداد در هشت ماه نخست سال جاری، ۴۸ درصد معادل ۳۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و ۵۲ درصد کمک‌ها معادل ۳۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون به صورت غیرنقدی بوده است.

انتهای پیام/