وضعیت استان قم زرد کرونایی شد/حذف محدودیت ترددهای بین‌شهری و شبانه

به نقل از تسنیم، معاون استاندار قم با اشاره به ورود استان به وضعیت زرد کرونایی گفت: ترددهای بین‌شهری و ممنوعیت‌های ترددهای شبانه با توجه به ورود به وضعیت زرد کرونایی حذف می‌شود.

بیژن سلیمان‌پور عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به ورود استان به وضعیت زرد کرونایی اظهار داشت: از فردا با مطلوب شدن شرایط استان شاهد ورود به وضعیت نارنجی هستیم که این شرایط با همکاری هم استانی‌ها و همشهریان به‌دست‌آمده است.

وی با بیان اینکه مردم در محدودیت‌های گذشته همکاری مناسب و همراهی مؤثری داشتند، ابراز کرد: از ماه‌های قبل فوتی‌های استان بیش از ۱۰ نفر بود که الحمدالله امروز به زیر ۲ و ۳ نفر رسیده است که نشان از کاهش‌های موارد فوتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم با تأکید بر اینکه از فردا تنها گروه چهار دارای محدودیت هستند، تصریح کرد: این محدودیت‌ها شامل پارک‌ها، سالن‌های ورزشی، استخرها، مدارس، مؤسسات آموزشی، حوزه‌های علمیه، مؤسسات آموزش عالی، مراکز دینی و مذهبی و نماز جمعه می‌شود و مابقی مشاغل با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک مجاز به فعالیت هستند.

وی ترددهای بین‌شهری و درون‌شهری را موردتوجه قرار داد و افزود: ترددهای بین‌شهری و ممنوعیت‌های ترددهای شبانه با توجه به ورود به وضعیت زرد کرونایی حذف خواهد شد ولی موضوع به این معنی نبوده که شهروندان و هم استانی‌های تصور کنند شرایط به حدی رسیده که نیاز به رعایت نکات بهداشتی نیست.

سلیمان‌پور با درخواست از مردم برای رعایت مستمر شیوه‌نامه‌های بهداشتی یادآور شد: مردم تا جایی که امکان داشته در منزل بمانند و در مراجعه به اماکن عمومی دستورالعمل‌های لازم را رعایت کنند تا وضعیت همچنان رو به مطلوبیت باشد.

وی اضافه کرد: از مردم تقاضا داریم دیگر برای دریافت برگه تردد به استانداری مراجعه نکنند چراکه که استان قم دیگر مشمول این ممنوعیت‌ها نبوده و ترددهای بین‌شهری و شبانه حذف‌شده است.

انتهای پیام/