پیکر مادر شهیدان کارکوب زاده تشییع شد

به نقل از فارس، مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر شهیدان عبدالجلیل، خلیل و منصور کارکوب زاده پس از تشییع در گلزار شهدای علی بن جعفر قم به خاک سپرده شد.

در پی درگذشت مادر شهیدان کارکوب زاده، مراسم تشییع بانوی فداکار و انقلابی صبح امروز در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد و آیت الله حسینی بوشهری بر پیکر ایشان نماز خواند.

پس از اقامه نماز، پیکر بانو زهرا کارکوب زاده از مسجد باب الجنه به سمت گلزار شهدای علی بن جعفر تشییع و به خاک سپرده شد.

بانو کارکوب زاده عمر خود را در عرصه دفاع از اسلام و انقلاب گذراند و همزمان با آغاز جنگ تحمیلی علیه انقلاب اسلامی، فرزندانش را راهی جبهه های حق علیه باطل کرد و در سال اول جنگ عبدالخلیل در آبادان به شهادت رسید.

جلیل فرزند دوم خانم کارکوب زاده نیز در همان سال در عملیات منطقه تپه های مدن در ۱۸سالگی به شهادت رسید.

محمد رضا و منصور نیز در سال سوم دفاع مقدس در عملیاتی به اسارت در می آیند که محمدرضا در سال۶۹ به میهن بازمی گردد ولی تا امروز خبری از منصور۱۶ ساله خانم کرکوب زاده نیست.

سال‌ها غم دوری از فرزندان و دلتنگی فرزند ۱۶ ساله مفقود الاثر مانع فعالیت های انقلابی خانم کارکوب نبوده و منزل ایشان پایگاه اجتماعی جوانان انقلابی بوده است.

در سفر مقام معظم رهبری به قم در سال ۸۹ و حضور رهبری معظم در منزل این خانواده شهید حضرت آقا خطاب به خانم کارکوب زاده فرمودند: «من امشب بنا نبود قم بمانم ،فقط بخاطر شما ماندم،برای اینکه بتوانم شما را ببینم» سفر ۹ روزه رهبر انقلاب با نامه این مادر شهید ۱۰ روزه شد.

روایت زندگی این مادر شهید در کتاب “خانم کارکوب”جمع آوری شده است.

انتهای پیام/