استاندار قم: قوانین مرتبط با مناطق آزاد در منطقه اقتصادی سلفچگان اعمال نمی‌شود

به نقل از تسنیم، استاندار قم گفت: در حال حاضر قوانین مرتبط با مناطق آزاد در منطقه اقتصادی سلفچگان اعمال نمی‌شود.

بهرام سرمست امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که وجود دارد، پیشنهاد‌هایی از طریق معاونت اقتصادی ریاست‌جمهور و شورای عالی مناطق آزاد پیگیری شود.

استاندار قم افزود: همچنین مطالبات از وزارت اقتصاد و امور دارایی مطرح شود، در حال حاضر قوانین مرتبط با مناطق آزاد در منطقه اقتصادی سلفچگان اعمال نمی‌شود و باید دراین‌باره اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: مکاتباتی با رئیس مناطق آزاد کشور صورت گرفته و مشکلات منطقه اقتصادی سلفچگان احصا شده که امیدواریم با حضور مسئولان ارشد و ملی بتوانیم این مسائل را ربع کنیم.
سرمست بیان کرد: توجه به رعایت مسائل و قوانین در اداره کردن مناطق آزاد می‌تواند بسیاری از این چالش‌ها و مشکلات را رفع کند، به‌ویژه اینکه مسائلی چون موضوعات گمرکی مربوط به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در قوانین مرتبط به مناطق آزاد به‌خوبی دیده نشده است.

وی گفت: رفع موانع صدور اسناد ملکی واحدهای تولیدی محور قدیم قم-تهران نیز امری ضروری است و امیدواریم دراین‌باره اقدامات لازم انجام شود تا با استفاده از ظرفیت قانونی این مشکلات حل‌وفصل شود.

استاندار قم تصریح کرد: یکی از موضوعات نیز هزینه کرد بخشی از درآمدهای مالیاتی برای شرکت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی است که در این زمینه باید به‌طورجدی پیگیری شود.

انتهای پیام/