افزایش تحقق‌پذیری طرح پارکینگ شرقی حرم حضرت معصومه(س)

به نقل از شهرنیوز، مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به هزینه‌های سرسام‌آور پلاک‌های معارض پارکینگ شرقی، از تلاش شهرداری برای اصلاح طرح این پروژه به‌صورت انقباضی و کاهش پلاک‌های معارض تا ۴ ملک خبر داد.

مجید متین فر با اشاره به پروژه پارکینگ شرقی حرم به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم شهری منطقه هفت، اظهار داشت: در بودجه سال جاری نقاط مختلفی به‌عنوان احداث پارکینگ دیده‌شده است که یکی از نقاط مهم پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) است.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم با اشاره به تغییرات طرح احداث پارکینگ، اظهار داشت: در طرح اولیه‌ای که از احداث پارکینگ تدوین‌شده بود ۵۹ ملک معارض برای احداث آن وجود داشت که بعد از اولویت‌بندی که صورت گرفت این ملک‌های معارض به ۱۸ ملک تبدیل شد.

متین فر با اشاره به عدم توافق با این مالکان این ۱۸ پلاک برای جابه‌جایی، افزود: با کش‌وقوس‌های مختلف مجوز ماده ۹ از وزارت کشور برای این ۱۸ ملک گرفته شد اما در کنار آن‌هم اصلاح طرح در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به قیمت‌های بسیار بالای ملک‌های معارض که متری ۴۰ تا ۶۰ میلیون اعلام می‌شد، تملک این تعداد پلاک هزینه سرسام‌آوری را به همراه داشت و شهرداری تلاش کرد در همین رابطه طرح پارکینگ شرقی را به‌صورت انقباضی انجام بدهد که تملک را به حداقل برساند.

مدیر منطقه هفت شهرداری قم تصریح کرد: مشاور، طرح را بسیار انقباضی دید که هم سرمایه‌گذاری و هم پارکینگ در دل کار دیده شود و هم طرحی که بلوار پیامبر اعظم(ص) را دنبال می‌کرد، به مرحله اجرا در بیاید و با طرح انقباضی جدید ۳  یا ۴ ملک بیشتر نباید تملک شود.

متین فر با اشاره به اینکه تحقق پذیری طرح جدید بیشتر است، گفت: تلاش داریم که با مالکان این ۳ الی ۴ پلاک توافق کنیم اگر به‌هیچ‌وجه توافق نداشته باشیم، بحث ماده ۹ را پیگیری می‌کنیم.
انتهای پیام/