وضعیت خوبی با اجرای طرح شهید سلیمانی در زمینهٔ بیماریابی در قم داریم

به نقل از تسنیم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: با توجه به کاهش آمار بستری‌ها و صفر شدن مرگ‌ومیر قم در وضعیت خوب و نزولی قرارگرفته است اما برای حفظ وضعیت موجود جای نگرانی است.

محمدرضا قدیر ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، گزارشی از نحوه ابتلای به بیماری طی هفته گذشته در قم ارائه و اظهار داشت: قم به لحاظ ابتلای به بیماری درروند کاملاً نزولی قرار دارد درحالی‌که آمار بستری‌ها رو به کاهش رفته مرگ‌ومیرها هم طی دیروز به صفر رسیده است اما حفظ شرایط موجود مشکل و جای نگرانی دارد.

وی بیان کرد: به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی بعد از اعمال محدودیت‌ها طی هفته گذشته ۸۵ درصد بوده و باید بیشتر تلاش کنیم تا شرایط مطلوب کنونی حفظ شود باید مردم و اصناف و همه برای حفظ شرایط کنونی تلاش و همکاری کنند.

قم همچنان در وضعیت نارنجی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت رنگ‌بندی استان‌ها در این هفته گفت: طبق جدول ارائه‌شده از سوی وزارت بهداشت هم چنان بیشتر شهرها و استان‌های کشور ازجمله در شرایط نارنجی قرار دارد اما با توجه به شرایطی که قم درزمینهٔ بستری و مرگ‌ومیر با روند نزولی روبرو است باید منتظر باشیم به شرایط زرد وارد شود .

به گفته این مسئول همچنان منتظر نظر وزارت بهداشت درزمینهٔ رنگ و شرایط استان قم هستیم البته هم‌اکنون دستورالعمل‌های شهرهای نارنجی در قم اجرا می‌شود .

وی عنوان کرد: اکنون وزارت بهداشت در حال بررسی و پیگیری نحوه مقابله با  ویروس است اکنون شرایطی که در آن قرار گرفتیم با زحمت و تلاش حاصل‌شده است برای حفظ این شرایط نزولی و مطلوب همه باید همکاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم افزود: با اجرای طرح محله محور شهید قاسم سلیمانی در زمینهٔ بیماریابی وضعیت خوبی داریم و تست‌هایی در محلات و حتی منازل گرفته می‌شود و نقاهتگاه‌هایی هم برای قرنطینه آماده‌شده است.

انتهای پیام/