آیت‌الله رئیسی: اقدامات دفتر تبلیغات در کاهش جرم موثر است

به نقل از فارس، رئیس دستگاه قضا ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته از سوی دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه‌های فکری و اندیشه‌ای،اقدامات این نهاد را در یاری رساندن به دستگاه قضایی موثر توصیف کرد.

آیت الله رئیسی عصر امروز در جمع مدیران دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه پاسخگویی به شبهات و تعمیق باورهای دینی کاهش انحرافات در جامعه را به دنبال خواهد داشت، تاکید کرد: باید در دفتر تبلیغات اسلامی نسبت به شناسایی مسائل روز جامعه در عرصه‌های مختلف و همچنین ارائه راهکارهای مرتبط با این مسائل با تکیه بر مبانی دینی توجه شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نقش دفتر تبلیغات اسلامی در کمک به حل مسائل بیان کرد: نقش روحانیون و علما در توجه به مسائل جامعه ارزنده است.

وی با اشاره به اینکه دفتر تبلیغات اسلامی در شناسایی مسائل به ویژه در حوزه‌های فکری و اندیشه‌ای، آسیب‌های اجتماعی، جریان‌های انحرافی و… موفق عمل کرده است، گفت: شناسایی این مسائل می‌تواند باعث برخورد متناسب و صیانت از جوانان شده و تعمیق باورهای دینی آنها را به دنبال داشته باشند.

آیت الله رئیسی این اقدامات را در کاهش جرم موثر دانست و با بیان اینکه اقدامات دفتر تبلیغات کمک به دستگاه قضایی است، یادآور شد: امروز ما در جامعه با مسائلی مانند اخلاق، خانواده، سبک زندگی و… روبه رو هستیم و مباحث نرم افزاری دفتر تبلیغات می‌تواند به سازوکارهای اجرایی تبدیل شود.

وی از اقدامات صورت گرفته در دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه تولید علم سخن گفت و بیان کرد: اقدامات دفتر تبلیغات هدفمند بوده و کارهای انجام شده نشان می‌دهد که در شناسایی مسائل و تشخیص اولویت‌ها خوب اقدام شده است.

رئیس دستگاه قضا از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به نماد روشنفکری حوزه یاد کرد و یادآور شد: بر خلاف اینکه عده ای پیروی از اندیشه‌هایغربی را روشنفکری قلمداد می‌کنند روشنفکر واقعی کسی است که نسبت به جامعه و مسائل آن شناخته داشته و همچنین نقش خود را به خوبی بشناسد و آن را ایفا کند.

وی بر تنظیم سازوکارهای متناسب با برنامه‌های دفتر تبلیغات اسلامی تاکید کرد و افزود: رسالت دفتر تبلیغات شکل دادن کارهای اندیشه‌ای در مسیر رشد و تعالی کشور است.

انتهای پیام/