۴۸ هزار بازرسی از بازار قم انجام شده است

به نقل از تسنیم، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال بیش از ۴۸ هزار بازرسی از بازار قم صورت گرفته که از این تعداد نظارت میدانی، شش هزار و ۲۵۲ پرونده تخلف ثبت‌ شده است.

محمود سیجانی با اشاره به اهمیت نظارت بر بازار اظهار داشت: تیم‌های مشترک گشت و بازرسی با همکاری اتاق اصناف، بسیج و تعزیرات در سطح شهر به‌صورت مداوم در حال رصد و پایش وضعیت بازار هستند.

وی با بیان اینکه تمام تلاش‌ها برای کنترل بازار و در اختیار قرار گرفتن مناسب اقلام اساسی به مردم است، ابراز کرد: ما در جنگ اقتصادی هستیم ولی این موضوع سبب رهاسازی بازار نیست و مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را با شماره ۱۲۴ سازمان صنعت در میان بگذارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از انجام بیش از ۴۸ هزار مورد بازرسی از بازار قم خبر داد و افزود: از ابتدای سال بیش از ۴۸ هزار بازرسی صورت گرفته که از تعداد نظارت میدانی، شش هزار و ۲۵۲ پرونده تخلف ثبت ‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه برای این حجم از تخلفات چهار هزار و ۱۸۹ پرونده به ارزش ۸۲۲۴ میلیارد ریال تشکیل‌ شده است، اضافه کرد: عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه با ۱۷۱۳ مورد بیشترین حجم تخلفات را به خود اختصاص داده است.

سیجانی فراوانی تخلفات کشف‌ شده را مورد توجه قرار داد و گفت: گران‌فروشی، عدم رعایت نکات بهداشتی، عدم صدور صورتحساب، تقلب و کم‌فروشی، عرضه خارج از شبکه، احتکار، قاچاق و دیگر موارد بعد از عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه قرار دارند.

وی با اشاره به احیای واحدهای راکد در استان قم از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه تصریح کرد: در این مدت ۲۲ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در زمینه تولید صنایع سلولزی، غذایی، کفش و دمپایی، فلزی، شیمیایی، صنایع معدنی و برق و الکترونیک با اشتغال ۴۶۸ نفر و سرمایه ثابت ۵۴۰۷ میلیارد ریال فعال ‌شده و به چرخه تولید بازگشته است.

انتهای پیام/