۹۰ درصد اعمال قانون در استان‌ها با کمک دوربین ثبت تخلف صورت می‌گیرد

به نقل از تسنیم، معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی قم گفت: بیش از ۹۰ از درصد اعمال قانون در اکثر شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها از سوی دوربین‌های ثبت تخلف صورت می‌گیرد اما در قم از سوی نیروی انسانی پلیس اجرا می‌شود.

سرهنگ سید مجتبی اشرفی امروز در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزارشد، اظهار داشت: درحالی‌که در بیشتر استان‌ها و کلان‌شهرهای کشور اعمال قانون از طریق دوربین‌های ثبت تخلف انجام می‌شود در قم به دلیل نصب دوربین‌های محدود در سطح قم ۹۰ درصد اعمال قانون از سوی همکاران ما در نیروی پلیس انجام می‌شود.

به گفته وی؛ با توجه به اهمیت نظارت معابر قم توسط دوربین‌های نظارتی، ضرورت ساماندهی و نصب دوربین‌های بیشتر در سطح معابر قم ضروری است.

رشد ترددها باوجود اعمال محدودیت‌ها

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی قم با گلایه‌مندی از کاهش رعایت اعمال محدودیت در ترددها در ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد بیان کرد: با کاهش محدودیت‌ها ترددها در ساعت‌های منع آمدوشد طی روزهای گذشته با افزایش روبرو بوده است.

سرهنگ اشرفی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۰ اعمال قانون به دلیل رعایت منع ترددهای شبانه در قم اعمال گردید و به دلیل عدم بازنگری و صدور بیش‌ازحد مجوز به خودروها چالش ما در حوزه اجرای منع اعمال قانون تردد است مسافربرهای شخصی بسیاری در قم مجوز تردد شبانه دارند و این موضوع با انتقاد شدید ناجا از استان روبرو شده است.

به گفته وی در پیش بودن شب یلدا و هم‌چنین بازی پرسپولیس در فینال آسیا سبب نگرانی ما است چراکه ممکن است تجمع‌های مردمی افزایش یابد لذا باید در این زمینه پیش‌بینی‌های لازمی صورت گیرد.

انتهای پیام/