قم در آستانه وضعیت زرد/ شب یلدا را با دورهمی مجازی بگذرانیم

به نقل از تسنیم، استاندار قم از قرار گرفتن قم در آستانه در وضعیت زرد خبر داد و گفت: به همین منظور از مردم می‌خواهیم با تداوم رعایت نکات بهداشتی برای بهبود شرایط همکاری‎‌های لازم را به عمل آورند.

بهرام سرمست ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت شرایط کرونا در قم اظهار داشت: در حال حاضر همچنان در وضعیت نارنجی هستیم اما به گفته کارشناسان قم در آستانه وضعیت زرد است که در صورت هر تغییری اعلام خواهد شد.

استاندار قم به مصوبات ملی ابلاغ شده به دستگاه‌های اجرایی و جامعه هدف اشاره کرد و گفت: درخصوص تشدید نظارت‌ها همه سازمان‌ها به ویژه در شرایط کنونی در آستانه شب یلدا از مردم می‌خواهیم که امسال دورهمی را به شکل مجازی برگزار کنند چرا که در صورت عدم رعایت ممکن است وضعیت بدتر شود.
وی به تشدید محدودیت‌های شب یلدا اشاره کرد و ادامه داد: همه مطب‌ها باید نوبت‌دهی ها الکترونیکی باشد تا از ازدحام بیماران در انتظار جلوگیری شود و تجمعات به حداقل برسد، براساس برنامه ریزی در این مورد نظارت‌ها  توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

سرمست با اشاره به فعالیت روزبازارها خاطرنشان کرد: در وضعیت قرمز بازار روزها تعطیل‌اند اما در وضعیت نارنجی و زرد کارگروهی برای ساماندهی بازارروزها با محوریت شهرداری شکل می‌گیرد تا هم امرار معاش و معیشت فعالان آن لحاظ شود و علاوه بر آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

استاندار قم با بیان اینکه براساس مصوبات ستاد ملی در جایگاه‌های سوخت، نانوایی‌ها، مراکز پلیس بعلاوه ۱۰ تشدید نظارت صورت گیرد تصریح کرد: در شرایط نارنجی و زرد همه آزمون‌ها و کلاس‌ها غیرحضوری خواهد بود، از همین رو در این ایام از همه مراکز بازدید به عمل خواهد آمد تا تخلفی صورت نگیرد.

انتهای پیام/