مسکن ملی قمی‌ها در محدوده پردیسان ایجاد می‌شود

به نقل از تسنیم، معاون استاندار قم گفت: مشکل متقاضیان قمی طرح ملی مسکن با الحاق ۵۶۰ هکتار زمین در محدوده پردیسان برطرف می‌شود.

محسن بهشتی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین پیگیری‌ها درباره طرح مسکن ملی قمی‌ها اظهار داشت: از یک ماه قبل که این بحث مطرح شد که ۱۲ هزار متقاضی بناست در شهر جدید امیرکبیر اراک مسکن دار شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم  با بیان اینکه این تصمیم‌گیری بدون اطلاع مسئولان استان اتخاذ شده بود افزود: مدیران استانی پس ازاطلاع از این موضوع به سرعت پیگیری‌های لازم را به عمل آوردند، که در نتیجه پیگیری استاندار از وزارت راه درخواست الحاق زمین کردیم تا متقاضیان و شهروندان قمی در استان قم مستقر شوند.

وی با تاکید براینکه انتقال مسکن ملی قمی‌ها به اراک هیچ منطق کارشناسی نداشت و زیبنده شهروندان قمی هم نبود ادامه داد: پس از انجام کار کارشناسی لازم، بنا شد ۵۶۰ هکتار از اراضی منطقه پردیسان برای الحاق در کارگروه امور زیربنایی استان به تصویب رسید، که متعاقبا در شورای برنامه ریزی استان بعد از تصویب در شورای عالی معماری نیز به تصویب خواهد رسید تا دغدغه همشهریان رفع شود.

بهشتی خاطرنشان کرد: به همه متقاضیان مسکن ملی در شهر جدید امیرکبیر که از قم ثبت نام کردند در همین منطقه، زمین تخصیص می‌دهیم.

انتهای پیام/