۲فوریت اخذ مجوز اوراق مشارکت ۳هزار میلیارد ریالی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل قم تصویب شد

به نقل از تسنیم، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از تصویب ۲فوریت اخذ مجوز اوراق مشارکت ۳هزارمیلیارد ریالی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل این شهر خبر داد.

عباس ذاکریان امروز در یک‌صد و هفتادمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: مجوز اوراق مشارکت ۱۳۰ میلیارد تومانی به دلیل عدم همراهی بانک در سال گذشته عملیاتی نشد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در سال ۹۹ با پیگیری لازم مجوز را دریافت کردیم و امروز دو فوریت اخذ مجوز اوراق مشارکت ۳ هزار میلیارد ریالی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل قم تصویب شد.

وی تصریح کرد: دو اوراق در سال قبل مجوز گرفت که اوراق مشارکت قطار شهری با همراهی بانک انجام شد اما اوراق دوم به سرانجام نرسید و امسال یک هفته فرصت برای ارائه مدارک داده‌اند و باید مصوبه شورای شهر و نامه استاندار و طرح توجیهی را ارائه دهیم.
ذاکریان در خصوص وعده دولت در تأمین ۵ هزار اتوبوس در کشور بیان کرد: این وعده در مدت سه ماه تحقق پیدا نمی‌کند و عملیاتی نمی‌شود و امسال سخن از تهاتر نفت است که باید گفت در امکان تحقق این امر در شرایط فعلی نیز تردیدهایی وجود دارد.

وی در مورد مصوبه جبران خدمات مضاعف نیز تصریح کرد: گاهی اجرای پروژه‌های عمرانی در تقاطع‌ها بار ترافیک را به چهارراه و تقاطع دیگر منتقل می‌کند و نیاز به افزایش نیرو داریم همچنین در ارائه خدمات در حمل‌ونقل نیاز به تعداد بیشتری نیرو داریم اما به دلیل محدودیت، افراد، خارج از شیفت به کار گرفته می‌شود و برای پرداخت هزینه نیاز به مجوز است که با آن می‌توان ظرفیت بیشتری از راهور داشته باشیم.

امیر سامع معاون خدمات شهری قم نیز عنوان کرد: ساخت پاسگاه راهور به چند سال قبل در دست اجرا قرار گرفت مطرح‌شده است، دراین‌باره تفاهم‌نامه خوبی در ماده ۱۰۸ وجود دارد که به نسبت شهرهای دیگر عددی در نظر گرفته شود.

وی گفت: دراین‌باره ۳۲۵ میلیون تومان را در نظر بگیریم در این خصوص پیشنهادی برای تأسیسات و تعمیرات داشتیم و درمجموع یک میلیارد تومان پیشنهاد شد که اگر نمی‌شود به فکر منبع دیگری باشیم.

انتهای پیام/