افزایش تست کرونا در قم

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه سلامت، دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تست‌های سریع کرونا در آزمایشگاه‌های مرجع استان قم ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از تهیه ۱۰هزار کیت آزمایشگاهی برای انجام تست‌های سریع خبر داد و افزود: با استفاده از این کیت ها، امکان شناسایی بیماران کرونایی در ۳۰ دقیقه فراهم شده که در کنترل این بیماری موثر خواهد بود.

دکتر قدیر تصریح کرد: این کیت‌ها برای تشخیص بیماران سرپایی استفاده می شود، اما برای بیماران بستری همچنان تست‌های PCR انجام میشود.

وی رعایت ۸۵ درصدی پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها از طرف مردم را مورد توجه قرار داد و گفت: این مهم باعث شده تا وضعیت ابتلا، تعداد بستری‌ها و مرگ و میر‌ها شیب نزولی پیدا کند.

دکتر قدیر افزود: به جهت رعایت همین موارد، تست‌های مثبت کرونا از ۷۰ درصد به ۳۰درصد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در بخش دیگری از سخنان از تخلیه بیماران کرونایی از دو بیمارستان فرقانی و امام رضا(ع) خبر داد و گفت: در این دو بیمارستان کمتر از ۲۰ بیمار کرونایی بستری هستند و بستری‌های جدید تنها در دو مرکز اصلی یعنی بیمارستان شهید بهشتی و کامکار صورت می‌گیرد.

دکتر قدیر از بیماران غیر کرونایی خواست با اطمینان خاطر به همه بیمارستان‌ها غیرکرونایی مراجعه کنند به ویژه بیماران قلبی عروقی، مغزی و خاص که باید همواره تحت نظارت پزشک باشند. در بیمارستان شهید بهشتی هم بخش بیماران غیرکرونایی فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در عین حال بر ضرورت کاهش تدریجی محدودیت‌ها تاکید کرد و گفت: سیاست گذاری‌های دولت و همکاری مردم در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.

دکتر قدیر با اشاره به در پیش بودن شب یلدا از احتمال افزایش ساعت محدودیت تردد در روز‌های شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ آذر) خبر داد و گفت: ساعت محدودیت تردد‌ها در این دو روز احتمالا از ۲۱ به ۱۸ کاهش خواهد یافت. باید منتظر نظر ستاد ملی کرونا بود.
انتهای پیام/