اعمال محدودیت‌های کرونایی ویژه شب یلدا در قم/ اصحاب فرهنگ و هنر تسهیلات کرونایی دریافت می‌کنند

به نقل از تسنیم، استاندار قم از اعمال محدودیت‌های تردد برای روزهای شنبه و یک شنبه منتهی به شب یلدا در این استان خبر داد.

بهرام سرمست پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت استان قم اظهار داشت: بنا به اعلام وزارت بهداشت در زمینه بیماری کرونا روند کاهشی در اکثر استان‌ها گزارش شد، البته چند شهرستان همچنان روند صعودی دارند.

استاندار قم  با بیان اینکه در قم نیز این روند کاهشی وجود دارد افزود: از نظر عملکردی با حمایت و همراهی مردم از شرایط قرمز عبور کردیم و در وضعیت نارنجی قرار داریم، اما انتظار این است با کاهش روند بستری و فوتی وارد وضعیت زرد بشویم.

وی با تاکید براینکه اعلام هرگونه تغییر وضعیت تنها از مرجع وزارت بهداشت است تصریح کرد: تا زمان تغییر وضعیت و بهبود شرایط استان قم اعمال محدودیت‌ها همچنان نارنجی است و هر تغییری به سرعت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سرمست به محدودیت‌های شب یلدا اشاره کرد و ادامه داد: احتمالا برای شنبه و یک شنبه محدودیت‌های شدیدتری اعمال خواهد شد تا دید و بازدیدهای محفلی موجب شکست روند کاهشی نشود.

استاندار قم از  تامین و تولید ۵ هزار دستگاه اتوبوس برای تقویت حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: همچنین پشتیبانی و حمایت از بخش فرهنگ و هنر در قالب تسهیلات کرونایی مورد حمایت قرار خواهند گرفت که متعاقبا جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گفته وی، محدودیت‌های تردد رفت و آمد ساعت ۲۱ تا ۴ صبح علاوه بر شهرهای نارنجی در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر نیز اعمال خواهد شد البته تصمیم آن به عهده استانداران است.

سرمست خاطرنشان کرد: محدودیت تردد بین شهرها طبق مقررات قبلی است مگراینکه وضعیت تغییر کند که در آینده اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/