دلیل پرداخت بیمه حوادث دانش‌آموزی در شرایط کرونایی چیست؟

به نقل از تسنیم، دریافت حق بیمه از دانش آموزان در شرایطی که مدارس تعطیل بوده به یکی از سؤالات والدین تبدیل‌شده است.

بیش از دو ماه از آغاز سال تحصیلی جدید می‌گذرد که طبق سال‌های گذشته، بحث پرداخت هزینه بیمه حوادث دانش‌آموزی، به‌طورجدی مطرح‌شده است، با توجه به آموزش‌های غیرحضوری در شرایط حاکم بر کشور، شاهد واکنش‌های تعدادی از خانواده‌ها نسبت به پافشاری مدیران مدارس، برای دریافت هزینه بیمه حوادث دانش‌آموزی بودیم.

گلایه والدین دانش آموزان بر این اساس است که بیمه حوادث، قطعاً نیازمند توجیه اقتصادی بوده و در این زمینه باید یک نیاز جدی وجود داشته باشد که هزینه‌ای برای آن منظور شود و نکته دیگر اینکه نباید مدارس برای پرداخت آن متوسل به فشار و تهدید خانواده‌ها شده و هزینه‌ای مازاد بر نرخ مصوب بیمه حوادث دانش‌آموزی، دریافتی داشته باشند.

به همین منظور برای رفع پاره‌ای از مسائل و ابهامات درزمینهٔ لزوم پرداخت بیمه حوادث دانش‌آموزی با معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش استان قم به گفت‌وگو پرداختیم.

لزوم پرداخت هزینه بیمه حوادث دانش‌آموزی

سهراب مقدمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به بحث بیمه حوادث دانش‌آموزی اظهار داشت: با توجه به این مطلب که در سال‌های گذشته، دانش آموزان در آموزشگاه‌ها حضور داشتند و احتمال بروز هرگونه اتفاقی در ساعات حضورشان در محیط آموزشی وجود داشت بیمه حوادث دانش‌آموزی بر اساس توافقنامه با بیمه‌گذار مربوطه، جبران خسارت می‌کرد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش استان قم، تصریح کرد: امسال نیز وزارت آموزش‌وپرورش دستورالعمل اجرایی بیمه حوادث و مازاد درمان دانش آموزان مدارس را برای اجرا، به استان‌ها ابلاغ کرده که بر اساس آن حق بیمه هر دانش‌آموز با نرخ ۵۹ هزار و ۴۲۰ ریال تعیین‌شده است.

وی با اشاره به لزوم پرداخت هزینه بیمه حوادث دانش‌آموزی عنوان کرد: بیان این مطلب که مدارس در حال حاضر تعطیل هستند دلیل موجهی برای پرداخت نکردن هزینه بیمه نیست چراکه ممکن است مدارس در همین فاصله سال تحصیلی، به‌صورت حضوری فعالیت خود را آغاز کنند.

محدودیت زمانی در پرداخت بیمه حوادث دانش‌آموزی

به گفته مقدمی این حق بیمه شامل تمام اتفاقات احتمالی در بیرون و داخل مدارس و در تمام ساعات شبانه‌روز بوده و بر اساس تفاهم‌نامه منعقده جبران خسارت می‌کند لذا والدین محترم باید نسبت به پرداخت آن اهتمام جدی‌تری داشته باشد و بدانند این مبالغ عایدی برای آموزش‌وپرورش ندارد.

وی با تأکید بر پرداخت به‌موقع هزینه بیمه حوادث دانش‌آموزی افزود: هزینه دریافتی به‌حساب آموزشگاه، سپس بیمه واریز می‌شود که با صدور کارت بیمه و کد رهگیری آن نظارت دقیقی صورت می‌گیرد لذا با توجه به فرصت محدود پرداخت این هزینه، خواهشمند هستیم سریع‌تر اقدام شود.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش استان قم خاطرنشان کرد: دریافت هرگونه وجه تحت عنوان کمک به مدرسه ممنوع است اولیای محترم در صورت مشاهده و ثبت هرگونه شکایتی می‌توانند با کارشناس‌های پاسخگویی به شکایات نواحی و مناطق ادارات آموزش‌وپرورش تماس بگیرند.

انتهای پیام /