۴۰ تن تخم‌مرغ باقیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان در استان قم توزیع می‌شود

به نقل از تسنیم، معاون استاندار قم با بیان اینکه استان قم، قطب تولید تخم‌مرغ در کشور است گفت: ۴۰ تن تخم‌مرغ روزانه باقیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان در استان توزیع می‌شود.

مهرداد غضنفری امروز در حاشیه بیستمین کارگروه تنظیم بازار استان قم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه پیرامون دو موضوع مهم تأمین میوه شب عید ازجمله سیب و پرتقال و همچنین تأمین مرغ و تخم‌مرغ برگزار شد.

معاون امور اقتصادی استاندار قم افزود: در مورد تنظیم میوه نظر کارگروه تنظیم بازار کشور این است که پیشنهادات استان ارائه و بعد از بررسی و اظهارنظر دستگاه‌های مسئول، این پیشنهادات توسط دبیرخانه جمع‌بندی و به مرکز ارائه شود و درنهایت ابلاغ می‌شود.

وی در مورد تخم‌مرغ نیز بیان کرد: استان قم، قطب تولید تخم‌مرغ در کشور است و روزانه ۲۰۰ تن تخم‌مرغ تولید می‌شود و مصرف استان نیز ۴۰ تن است و قرار شد جهاد کشاورزی این ۴۰ تن را باقیمت مصوب تنظیم بازار از مرغداری‌ها تأمین کنند و تحویل مراکز توزیع دهد.
غضنفری عنوان کرد: ۴۰ تن تخم‌مرغ روزانه در قم باقیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان توزیع می‌شود، دراین‌باره کمبودی وجود ندارد اما مباحثی مطرح شد که کارخانه‌هایی که به‌صورت کارتنی بسته‌بندی می‌کنند و تحویل فروشنده می‌دهند قیمت مشخصی داشته باشد و انجمن حمایت از مصرف‌کننده این قیمت مصوب را تعیین می‌کنند.

وی تصریح کرد: از فردا قرار شد ۴۰ تن تخم‌مرغ در اختیار توزیع‌کنندگان عمده به‌صورت روزانه قرار بگیرد و از طریق سازمان صمت نیز قیمت‌ها رصد و نظارت شود، هرچند بازار در هفته‌های گذشته نوسانات شدیدی داشت اما چون استان تولیدکننده هستیم نباید خارج از قیمت مصوب عرضه کنیم.

معاون استاندار قم بیان کرد: در حال حاضر تولیدکننده نیز مشکلی در تولید ندارند و این موضوع مورد مطالبه ماست که جهاد کشاورزی روزانه ۴۰ تن تحویل بازار دهد و نظارت از سوی صمت برقرار باشد.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته نیز ۵۴ تن مرغ گرم تک نایلونی به بازار تزریق‌شده است اما در مقطع چندروزه که تولید مرغ با مشکل مواجه بود از مرغ منجمد استفاده کردیم و روزانه ۳۰ تن مرغ منجمد توزیع شد.

غضنفری عنوان کرد: هر چه تولید مرغ کاهش یابد از مرغ منجمد استفاده می‌کنیم وگرنه به‌عنوان ذخیره در امور پشتیبانی دام نگهداری می‌شود، در حال حاضر نیز نیاز استان به مرغ ۴۵ تن است و هرگاه تولید با نوساناتی مواجه شد به این میزان مرغ منجمد به بازار تزریق می‌شود و مرغ منجمد پاسخگوی نیاز جامعه است.

انتهای پیام/