تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران خط قرمز مدیران قم است/واحدهای گردشگری و خدماتی در معرض بیشترین آسیب‌های کرونایی

به نقل از تسنیم، استاندار قم گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران در قم، خط قرمز مدیریت اقتصادی است.

بهرام سرمست در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که  با حضور محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر جلوگیری از تعطیلی واحدها، به دنبال احیای واحدهای راکد و راه‌اندازی ظرفیت‌های جدیدی هستیم.

استاندار قم افزود: تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران در قم، خط قرمز مدیریت اقتصادی است و دراین‌باره اجازه تعطیلی هیچ واحد اقتصادی را نمی‌دهیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸ واحد صنعتی و تولیدی در تملک بانک‌ها باقی‌مانده‌اند که به‌زودی تعیین تکلیف می‌شوند و به مدار تولید بازمی‌گردند.
سرمست بیان کرد: کلینیک مشاوره در شهرک‌های صنعتی استان نیز به‌عنوان بستری در جهت کمک به تولیدکنندگان راه‌اندازی شده است تا با استفاده از نظرات تخصصی کارشناسان بتوان در جهت بهبود وضعیت کسب‌وکار از آن استفاده کرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر۲۸ پروژه اقتصاد مقاومتی و ۲۷ پروژه جهش تولید در قم تعریف‌شده که تا حد زیادی در تولید و اشتغال اثربخش است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: در سال قبل نیز ۲۲ پیشنهاد توسط ستاد اقتصاد مقاومتی استان به مراکز تصمیم‌گیری کشور ارائه شد و در این میان ۱۸ مورد عملیاتی شد.

وی گفت: یکی از اقدامات مهم اجرای طرح “سه‌شنبه‌های اقتصادی” و بازدید از واحدهای صنعتی در قم است که در این طرح بسیاری از مشکلات احصا شد و خروجی خوبی داشت.

سرمست افزود: در حال حاضر نیز ۶۰ طرح مهم در قالب اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و آسیب‌های ناشی از کرونا در دست اقدام است و با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی این طرح‌ها پیگیری می‌‎شود.

وی تصریح کرد: شیوع کرونا، بسیاری از مسائل اقتصادی را تحت تأثیر قرارداد و واحدهای گردشگری و خدماتی در معرض بیشترین آسیب‌های کرونایی قرار گرفتند.

استاندار قم بیان کرد: ۶۰ درصد اقتصاد قم مرتبط با بخش خدمات است و راهکارهایی در جهت رفع معضلات اقتصادی ارائه‌شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت همراهی خوبی از طرف اصناف قم اتفاق افتاد و ما نیز وظیفه‌داریم در این شرایط به حمایت بپردازیم و تسهیلات مصوب را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

سرمست عنوان کرد: در قم صنعت کفش و سوهان استان دچار لطمه زیادی شد که دراین‌باره برنامه‌های حمایتی وجود دارد ضمن اینکه یکی از مطالبات روان‌سازی و اعمال تسهیلات مناسب در منطقه اقتصادی است که در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ظرفیت‌های بالایی در جهت توسعه دارد و باید در راستای رشد فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی در این منطقه تلاش کرد.

انتهای پیام/