امدادرسانی به ۱۲ نفر از آسیب‌دیدگان برف و کولاک و کوهستان

به نقل از فارس، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم از امدادرسانی به ۱۲ نفر از آسیب‌دیدگان برف و کولاک و کوهستان در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

هادی سلیمی با اعلام این خبر بیان داشت: با توجه به بارش باران و برف و اعلام هشدارهای هواشناسی مبنی بر وضعیت جوی ناپایدار،  ۲۳۵ نجاتگر و ۱۵ نفر از اعضای تیم واکنش سریع در ۱۰ پایگاه امداد و نجات در استان و بخش‌های کهک، جعفرآباد، خلجستان و سلفچگان با تجهیزات کامل در طرح زمستانی هلال احمر به صورت آماده باش هستند.

وی افزود: در ۴۸ ساعت گذشته به دلیل وضعیت جوی ناپایدار در استان، ۳ مورد حادثه برف و کولاک و یک مورد نیز کوهستان به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات (EOC) هلال احمر گزارش شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم  بیان داشت: به دلیل بارش برف و کولاک در بخش‌های خلجستان و سلفچگان در ۴۸ ساعت گذشته، به ۱۲ نفر از آسیب‌دیدگان و حادثه‌دیدگان که ۷ نفر در برف و کولاک و ۵ نفر نیز در کوهستان گرفتار شده بودند امدادرسانی صورت گرفت.

سلیمی افزود: ۵ نفر آسیب‌دیدگان از برف و کولاک پس از امدادرسانی و رهاسازی در پایگاه امداد و نجات هلال احمر اسکان یافتند.

وی با اشاره به اینکه در روستای طینوج شهر دستجرد پیرمردی حدودا ۶۰ ساله به دلیل ناراحتی قلبی نیاز مبرم به انتقال به بیمارستان داشت گفت: به دلیل بسته شدن مسیر روستا بر اثر بارش برف و کولاک شدید، امکان ورود آمبولانس به داخل روستا برای انتقال مصدوم میسر نبود، تیم نجات هلال احمر وارد عمل شد و فرد مصدوم را با زحمت بسیار از داخل روستا بیرون آورده، سوار بر خودرو کرده و به پرسنل اورژانس که در ورودی روستا منتظر بودند تحویل دادند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: برای امدادرسانی به این حوادث در مجموع ۴ تیم عملیاتی با استفاده از یک دستگاه آمبولانس و ۱۵ نفر نیروی امدادی اعزام شدند.

انتهای پیام/