احیای ۲۲ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در استان قم

به نقل از فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: طی هشت ماه نخست سال جاری ۲۲ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در استان، فعال شده و به چرخه تولید بازگشته است.

محمود سیجانی امروز با اشاره به وضعیت واحدهای صنعتی استان قم اظهار کرد: در این استان دو هزار و ۲۷۴ واحد صنعتی و صنایع معدنی و در کشور ۷۳ هزار و ۳۳۵ واحد صنعتی و صنایع معدنی وجود دارد و سهم استان نسبت به کل کشور در زمینه تعداد واحدهای صنعتی و صنایع معدنی ۳٫۱ درصد است.

وی ادامه داد: حجم سرمایه گذاری در بخش صنعت و صنایع معدنی در استان قم ۵ هزار و ۶۲۳ میلیارد تومان و حجم سرمایه گذاری در بخش صنعت و صنایع معدنی در کشور ۴۸۶ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان است و سهم استان قم به کل کشور در زمینه حجم سرمایه گذاری در بخش صنعتی و صنایع معدنی ۱٫۲ درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: میزان اشتغال بخش صنعت و صنایع معدنی در استان ۵۸ هزار و ۷۲۴ نفر و میزان اشتغال بخش صنعت و صنایع معدنی در کل کشور ۲ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۵۲۹ نفر است، سهم استان قم به کل کشور در زمینه اشتغال در بخش صنعت و صنایع معدنی ۲٫۴ درصد است.

سیجانی با اشاره به مهم ترین محصولات تولیدی استان قم اظهار کرد: انواع محصولات لاستیک، پلاستیک و صنایع پایین دستی پتروشیمی، چسب، کفش و دمپایی، مبلمان، سوهان، لامپ‌های کم مصرف، انواع موتورسیکلت، لوازم خانگی، قطعات خودرو، صنایع بسته بندی و صنایع معدنی از جمله آهک، سیمان، منگنز آهک و آجر نسوز از جمله مهم ترین محصولات تولیدی استان قم است.

وی خاطرنشان کرد: طی هشت ماه نخست سال جاری ۲۲ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در استان قم در زمینه تولید صنایع سلولزی، غذایی، کفش و دمپایی، فلزی، شیمیایی، صنایع معدنی و برق و الکترونیک با اشتغال ۴۶۸ نفر و سرمایه ثابت ۵۴۰ میلیارد تومان، فعال شده و به چرخه تولید بازگشته است.

انتهای پیام/