وزارت کشور تکلیف تجمیع سازمان های شهرداری ها را مشخص کند

به نقل از خبرگزاری فارس، شهردار قم تجمیع برخی سازمان های زیرمجموعه شهرداری ها را مستلزم تعیین تکلیف قانونی آن در وزارت کشور دانست.

سید مرتضی سقائیان نژاد که امروز در نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم سخن می گفت با بیان اینکه شهرداری قم همواره به بحث مساجد و حسینیه‌ها با دیدگاه حمایتی و پشتیبانی نگریسته است اظهار کرد: البته همین حمایت‌ها و همراهی‌ها هم باید بر اساس قانون صورت پذیرد و نباید این امر را به شکل رهاشده دید.

وی با تصریح بر لزوم حُکمرانی نظم در مدیریت شهری و مشخص بودن همه چارجوب‌ها و ضوابط ادامه داد: قم در حال حاضر حدود ۶۰۰ باب مسجد دارد که این تعداد باید به شکل ضابطه مند و البته بر اساس دیدگاه حمایتی به یک هزار باب برسد.

شهردار قم اظهار کرد: باید دانست که بر اساس قانون، هرگونه تخفیف در عوارض شهرداری‌ها ممنوع است و از این رو نمی توان دیدگاه حمایتی از برخی موارد را به شکل بی ضابطه دنبال کرد.

سقائیان نژاد همچنین به موضوع لزوم تجمیع برخی سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری پرداخت و اذعان کرد: بحث ضرورت تجمیع برخی از سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری قم از دو سال قبل آغاز شد و شهرداری نیز به دنبال تحقق این تجمیع بود، اما باید تصریح کرد که همچنان برخی ابهامات قانونی در این زمینه وجود دارد.

شهردار قم در عین حال از وزارت کشور خواست تا نسبت به تعیین تکلیف قانونی در این زمینه اقدام کند.

انتهای پیام/