اختصاص تنها ۳۴ میلیارد تومان برای مترو قم در بودجه ۱۴۰۰

به نقل از فارس، رئیس شورای اسلامی شهر قم با انتقاد از بودجه در نظر گرفته شده برای قطار شهری قم در لایحه سال آینده اظهار کرد: ۳۴ میلیارد تومان برای این پروژه مهم بسیار ناچیز است.

عبدالله جلالی صبح امروز و در یکصد و شصت و نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس قم به اصلاحات اخیر مجلس شورای اسلامی بر مالیات بر ارزش افزوده اشاره و بیان کرد: جوانب این امر سبب شده تا روز به روز اختیارت شوراهای اسلامی کاهش پیدا کند.

وی افزود: تداوم این روند سبب می شود از شوراها جز پوسته و نامی باقی نمانَد و البته می تواند به دولتی شدن شهرداری ها هم بینجامد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: بدیهی است اگر قرار بود شهرداری ها دولتی باشند و با منابع دولتی اداره شوند، نوع نگاه دیگری در این موضوع پدید می آمد.

جلالی اضافه کرد: این در حالی است که بر اساس اصل ۱۰۷ قانون اساسی، شورا از ارکان تصمیم گیری شمرده می شود و از این رو شایسته است تا هم شورای عالی استان ها و هم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در کنار دیگر مسؤولان به این مسئله توجه جدّی داشته باشند.

وی با اشاره به مبلغ در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ برای قطار شهری قم تصریح کرد: این مبلغ تنها ۳۴ میلیارد تومان و قطعا رقم ناچیزی است و حتی نمی تواند هزینه های احداث یک ایستگاه قطار شهری را پوشش دهد.

جلالی یادآور شد: متأسفانه بررسی مقایسه ای بودجه در نظر گرفته شده برای استان ها در سال ۱۴۰۰ نشان می دهد استان قم کمترین بودجه را به خود اختصاص داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: بنابراین از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار است تا با توجه به جایگاه قم و همچنین اهمیت پروژه قطار شهری به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های این استان، پشتیبانی لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/