پیام شهردار قم به مناسبت روز دانشجو

شهردار قم در پیامی روز دانشجو را گرامی داشت.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در پیامی روز دانشجو را به همه دانشجویان علم و دانش تبریک گفت.

متن پیام به این شرح می‌باشد:

گسترش آموزش عالی و کیفیت‌بخشی به کمیت آن فرامرزی است ومورد توجه و تاکید کشورهای مختلف قراردارد و دانشگاه‌های یک کشور جایگاه آن را در منظومه‌ی علمی جهانی تعیین می‌نمایند. دانشگاه، مدیرآفرین و سرنوشت ساز است و نقش مهمی در آموزش، تولید و ترویج علم و پرورش نسلی خلاق دارد.

در جمهوری اسلامی، دانشگاه کانونی برای ژرف‌نگری و عمق فهمی دراندیشه‌هاست و باعث می‌شود تا امواج برداشت‌های سطحی به حاشیه رفته و دانشجویان با پرهیز از محافظه‌کاری و با مجاهدت، آرمان‌خواهی را دنبال کنند و با فهم سیاسی از سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی فاصله گیرند و خدایی ناکرده به نیروی پیاده نظام احزاب و جریانات منحرف مبدل نشوند.

فرهیختگی منبعث از اندیشه و بینش صحیح است و علم تفوق‌آور بوده و برتری را رقم می‌زند. خودباوری قوی مبتنی برعلم، پارادایم فکری و گفتمان‌سازی را به ارمغان خواهد آورد. دانشجویان فرهیخته و بصیر، فرصتی برای توسعه کشور و تهدیدی برای دشمن به شمار می‌آیند.

روز دانشجو روز بینش مبتنی بربصیرت و عقلانیت است و دانشجویان دیروز الگوی نسل امروز شده‌اند و همانند شهید فخری‌زاده افتخار آفرینند و با ازخود گذشتگی، آینده‌سازی نمودند. دشمن فکر می‌کند با حذف فیزیکی افراد شکست را رقم زده؛ درحالی‌که خون شهید، فرهنگ‌ساز است و جای دارد دانشجویان با بهره‌مندی از علم و تجربه دیروز، نیازسنجی و مقتضیات امروز و با مجاهدت علمی و حضورفعال در ساحت‌های سیاسی و اجتماعی بستری برای توسعه فردا رقم زنند و اسوه‌ای شایسته برای آیندگان باشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذرماه و روزدانشجو، این روز مهم را به همه دانشجویان و فرهیختگان تبریک عرض نموده و امیدوارم این قشر موثر با بهره‌گیری از مبانی اصیل اسلامی ودشمن شناسی صحیح و با پیروی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت تولید علم و اعتلای جامعه اسلامی ودستیابی به اهداف، برنامه‌ها و رفع نیازهای جامعه گام‌های موثر و جدی بردارند.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم