فعالان حرفه ساختمان‌سازی به زودی تنها از طریق انجمن کارگران قم برای پروژه‌ها معرفی می‌شوند

نایب‌ رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم از آغاز اجرای طرح رتبه‌بندی و آموزش آرماتوربندان به‌صورت پایلوت در استان خبر داد و گفت: با عملیاتی شدن این طرح کیفیت کار بالاتر می‌رود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، علی اسدی با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در دفتر استان قم از آغاز اجرای طرح رتبه‌بندی و آموزش آرماتوربندان به‌ صورت پایلوت در استان خبر داد و اظهار داشت: با عملیاتی شدن این طرح کیفیت کار بالاتر خواهد رفت. 

نایب‌ رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم با بیان اینکه رتبه‌بندی آرماتوربندان دومین رشته‌ای است که بعد از برق انجام می‌شود گفت: مدارک مورد نیاز ۲۵۰ نفر را اسکن کرده و به‌ نظام مهندسی فرستاده‌ایم.

وی با بیان اینکه با عملیاتی شدن رتبه‌بندی آرماتوربندان، نه دیگر اتباع خارجی و نه شهرستانی‌ها اجازه نفوذ را نخواهند داشت، افزود: به همین منظور مقرر شد کارت کانون کارگران ساختمانی و نظام‌ مهندسی استان به‌صورت مشترک جهت رتبه‌بندی صادر شود و در صورت نداشتن کارت رتبه‌بندی دیگر شخص آرماتوربند نمی‌تواند کار پیمانی انجام دهد.
اسدی با بیان اینکه با انجام کار رتبه‌بندی فرصت بیشتری برای نظارت بر کارها ایجاد می‌شود اظهار کرد: طبق قراردادی که با انبوه‌سازان بسته‌ایم مقرر شده هم کیفیت کار بالاتر رود و هم اینکه وضعیت کننده کار بهبود یابد.

نایب‌ رئیس کانون کارگران ساختمانی استان قم با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای که با حضور رئیس انبوه‌سازان استان و عضو هیئت‌ مدیره انبوه‌سازان کشور امضا شد اظهار کرد: این تفاهم‌نامه برای سال ۱۴۰۰ نوشته‌ شده و بر اساس آن، تمام نیروهای رشته‌های صنعت ساختمان از طریق انجمن‌های صنفی کارگران معرفی می‌شوند.

به گفته اسدی اجرای این طرح در سطح کشور کم‌نظیر بوده و در صورتی‌ که کارفرماهای محترم از طریق انجمن نیروی کار را بگیرند کیفیت کارشان بالاتر می‌رود و انجام این کار منوط به همکاری کارفرماها با انجمن صنفی کارگران ساختمانی همکاری کنند.

انتهای پیام/