روزانه ۳۰ تن مرغ منجمد باقیمت ۱۵ هزار تومان در قم توزیع می‌شود

معاون استاندار قم گفت: روزانه ۳۰ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۵ هزار تومان در قم جهت تنظیم بازار توزیع می‌شود.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم ، مهرداد غضنفری امروز در حاشیه جلسه تنظیم بازار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مورد کمبود مرغ و تعیین قیمت مصوب جلساتی برگزار شد، در حال حاضر میزان تولید مرغ در استان قم کاملاً مشخص است که بر اساس آن مرغ موردنیاز را تعریف کرده‌ایم و محل تأمین استان نیز طبق مقدار نهاده که تحویل تولیدکنندگان می‌شود مرغ را مطالبه می‌کنیم.

معاون امور اقتصادی استاندار قم بیان کرد: بر این اساس دستگاه تخصصی این میزان نهاده تولیدکننده را مشخص کرده است و طبق گزارش امروز چیزی بالغ ‌بر ۳۰ تن به‌طور میانگین از تولیدات استان مرغ موردنیاز شهروندان را تأمین می‌کنیم منتهی تا میزان ۶۰ تن این خلاء را از محل مرغ منجمد که قبلاً به لحاظ حمایت از تولیدکننده به‌طور تضمینی خریداری کرده‌ایم و امروز با نرخ ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود جبران می‌کنیم.
وی تصریح کرد: مرغ منجمد از نظر تغذیه و سلامت هیچ تفاوتی با مرغ گرم ندارد و حتی قیمت آن مناسب‌تر است که در این‌ باره در تأمین و تعدیل قیمت این سیاست و رویکرد جاری در تنظیم بازار است و ما بالاتر از نیاز مردم نیز به تأمین مرغ منجمد پرداخته‌ایم و هیچ دغدغه‌ای نباید وجود داشته باشد.

غضنفری بیان کرد: ما کماکان این رویکرد را ادامه می‌دهیم، بر اساس گزارش سازمان کشاورزی تولیدات استانی بهبود پیدا می‌کند و در همین شرایط با جبران ما به ‌التفاوت در تولید مرغ گرم و مرغ موردنیاز از محل ذخیره مرغ منجمد که از تولیدات کشور است کمبود  استان را جبران می‌کنیم، هرچند بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی مبنی بر جوجه ریزی مهرماه منتظریم از هفته آینده تولیدات مرغ افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در مورد روغن نیز موضوعی کشوری بود و روغن خامی که در بنادر مانده بود مشکلاتی ایجاد کرد اما جز استان‌هایی بودیم که در قم موجودی داشتیم و در حال حاضر بر اساس آخرین گزارش از نظر تأمین روغن مشکلی وجود ندارد، در این ‌باره جلسه‌ای تشکیل و مقرر شد علی‌رغم موجودی خوب با آینده‌نگری سعی کنیم هر چه میزان می‌توانیم ذخیره داشته باشیم و میزان ذخایر را حفظ کنیم.

۶۰۷ تن سهمیه جدید روغن در قم تعیین ‌شده است

معاون امور اقتصادی استاندار قم عنوان کرد: ۶۰۷ تن سهمیه جدید روغن در قم تعیین ‌شده است که باید وارد شود، همچنین در مورد شکر ۱۶۰۰ تن سهمیه قم وارد قم و ۱۲۰۰ تن توزیع شد.

وی گفت: در انبار مکانیزه مدرن شرکت بازرگانی ۱۱۵۰ تن برنج تأمین ‌شده و وضعیت استان در تأمین مواد مطلوب است در این موجودی و ذخایر بیفزاییم تا مردم نگران نباشند و مانع از افزایش قیمت شویم.

انتهای پیام/