شناسایی ۲۷ لکه پارکینگ در منطقه سه/ آغاز نهضت ساخت پارکینگ

سرپرست منطقه سه شهرداری قم گفت: برای منطقه سه ۲۷ لکه پارکینگ شناسایی شده بود که سه پارکینگ در اولویت قرار گرفت.

به نقل از شهرنیوز، مهرداد روحانی وزیری با مطرح کردن نهضت پارکینگ در سال ۹۹ اظهار داشت: امسال با توجه به مطالبه مردم و تأکید شورای اسلامی شهر قم، احداث پارکینگ در اولویت برنامه‌های شهرداری قم قرارگرفته است.

سرپرست منطقه سه شهرداری قم از شناسایی ۲۷ لکه برای احداث پارکینگ در منطقه سه خبر داد و افزود: با توجه به بودجه اختصاص داده به شهرداری منطقه سه، احداث سه پارکینگ در اولویت قرارگرفته است.

روحانی وزیری احداث پارکینگ خیابان امام خمینی(ره) را یکی از سه پارکینگ اولویت‌دار منطقه دانست و گفت: این پارکینگ در کوچه ۲۷ خیابان امام خمینی(ره) واقع‌شده و برای احداث آن ۱۱ پلاک باید خریداری شود.

وی از خرید سه پلاک خبر داد و یادآور شده: ۳ پلاک از ۱۱ پلاک خریداری قطعی شده و سه مورد نیز در مرحله مذاکره با مالکان آن قرار دارد که به علت عدم رضایت شهروندان از قیمت‌گذاری پروسه خرید آن طولانی شده است.

سرپرست منطقه سه شهرداری قم از ورود به‌موقع اعضای شورای اسلامی شهر قم تشکر و بیان کرد: با قیمت‌گذاری دوباره و کسب رضایت شهروندان مرحله توافق با شهروندان سرعت پیداکرده و امیدواریم تا پایان سال ۱۱ پلاک این پارکینگ خریداری شود.

روحانی وزیری احداث پارکینگ کوچه ۱۳ خیابان هفت‌تیر را یکی دیگر از پارکینگ‌های پیش‌بینی‌شده دانست و خاطرنشان کرد: با احداث پارکینگ سوم دریکی از گاراژهای قدیمی خیابان امام خمینی(ره) ترافیک این خیابان تا حد زیادی ساماندهی می‌شود.

وی اجرای سیستم جدید پارکومترهای را نیز در خیابان امام خمینی(ره) ضروری دانست و تأکید کرد: خیابان امام یکی از خیابان‌های پرتردد شهر قم بوده و ساماندهی ترافیک این خیابان یکی از اولویت‌های شهرداری است.

سرپرست منطقه سه شهرداری قم مساحت هر یک از پارکینگ‌ها را بیش از هزار مترمربع اعلام و تصریح کرد: احداث پارکینگ و تملک ملک هزینه بسیار زیادی برای شهرداری داشته و امیدواریم تا پایان سال ۹۹ این سه پارکینگ تملک و راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/