ضرورت ارائه تحلیل جامع از وضعیت مدیریت شهری

رئیس شورای اسلامی شهر قم بر ارائه تحلیل جامع ۹ ماهه از درآمدها و هزینه‌های انجام شده در مدیریت شهری تأکید کرد و آن را روشنگر فعالیت سه ماه پایانی سال دانست.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، عبدالله جلالی امروز و در یکصد و شصت و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با تبریک سالروز میلاد امام حسن عسکری (ع) و گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: نهال مردمی بسیج با تدبیر امام راحل عظیم الشأن (ره) پایه گذاری شد و اکنون به درختی تنومند و پُرثمر تبدیل شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: ملت ایران شاهد ازخودگذشتگی‌های بسیج در طول هشت سال دفاع مقدس بوده‌اند و این حضور در صحنه پس از آن هم در جریان سازندگی و بازسازی‌ها در کشور تداوم یافت.

جلالی با بیان این که بسیج در همه حوادثی که در کشور اتفاق افتاده، حضور مؤثری داشته و دارد، اظهار کرد: فعالیت‌های جهادی نیروهای بسیجی و آن چه این روزها با عنوان کمک‌های مؤمنانه در جریان است، نشانه دیگری از حضور مؤثر بسیج در میان مردم و با هدف کمک عینی و عملی به مردم است.

وی در ادامه به شرایط اقتصادی خاص جامعه و کشور اشاره کرد و گفت: این شرایط خاص اقتصادی در کنار شیوع کرونا بر مدیریت شهری هم تأثیرگذار بوده و سبب تغییراتی محسوس در درآمدهای شهری شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تصریح بر ضرورت تهیه یک تحلیل جامع از مدیریت شهری در ۹ ماهه سال جاری، بیان کرد: این تحلیل جامع می‌تواند چراغ راه و مبنایی برای برنامه‌ریزی‌های دقیق تر در سه ماهه پایانی سال ۱۳۹۹ باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: به هر حال همان طور که درآمدهای مدیریت شهری بر اساس شرایط روز تحت تأثیر قرار گرفته است، ما نیز باید در بحث هزینه‌ها مدیریت لازم را داشته باشیم که البته این امر لزوما به معنای کاهش هزینه‌ها نیست.

جلالی افزود: در این شرایط ضروری است تا کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر قم بر اساس واقعیت‌های فعلی شهر و کشور، نسبت به دقت بیشتر و بازنگری احتمالی در سیاست‌ها و برنامه‌های سال ۱۳۹۹ اقدام کنند.

وی اضافه کرد: قطعا این دقت نظر می‌تواند در امر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی سال ۱۴۰۰ هم به کار آید تا شورای اسلامی شهر قم و همچنین شهرداری با آمادگی کامل و چشمانی باز به استقبال از سال جدید بروند.