وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود

معاون استاندار قم گفت: وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود تا سطح مشارکت افزایش یابد.

به گزارش قم نما، بیژن سلیمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم ، با تأکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری جدی در مسیر آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در خصوص کرونا اظهار داشت: روزانه تعداد زیادی از هموطنان خود را به دلیل شیوع کرونا از دست می‌دهیم اما همچنان برخی از مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه هستند.

معاون استاندار قم افزود: در واقع هنوز جامعه خطرناک بودن کرونا را باور نکرده و خطرات کرونا باور‌پذیر نشده است و تا زمانی که یکی از اقوام و آشنایان گرفتار کرونا نشده باشند به این سطح از باور نمی‌رسیم که ممکن است خودمان نیز گرفتار شویم.

وی تصریح کرد: علت تشدید محدودیت‌های کرونایی نیز به‌واسطه همین عدم باورپذیری و بی‌توجهی به رعایت بهداشت و شیوع گسترده است و گرنه اگر نسبت به بهداشت فردی و عمومی در مقابله با کرونا توجه داشته باشیم، میزان شیوع کرونا نیز کاهش پیدا می‌کند.

سلیمان‌پور بیان کرد: امروز در یک مبارزه بزرگی علیه یک ویروس خطرناک قرار داریم و این موضوع با مقوله‌های دیگر متفاوت است و بحث جان انسان‌ها در میان است و خانواده‌های بی‌شماری عزیزان خود را از دست‌ داده‌اند.

وی عنوان کرد: در روند شیوع کرونا بسیاری از مشاغل و اصناف دچار زیان‌ها و آسیب‌های جدی اقتصادی و معیشتی شده‌اند که باید به‌طور جدی مورد حمایت قرار بگیرند و البته در این شرایط دشوار وضعیت کشور را درک کنند و همراهی لازم را در ریشه‌کن شدن ویروس داشته باشند.

معاون استاندار قم خاطرنشان کرد: البته محدودیت‌ها تنها از سوی دولت تعیین نمی‌شود و با هم افزایی همه قوا این تصمیمات اتخاذ می‌شود و همه در مدیریت کرونا و مقابله با ویروس سهیم هستند چرا که به ‌تنهایی نمی‌‌توان آن را مدیریت کرد.

با وجود کرونا بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران وضع شده است

وی گفت: با وجود کرونا بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران وضع شده است و دشمنان درصدد فشار و براندازی نظام هستند و می‌خواهند ارزش‌های ما را زیر سؤال ببرند و با دشمنی‌های خود ما را شکست دهند اما مردم عزیز ایران همواره در صحنه بوده‌ و هستند و این دوران را نیز به‌ خوبی پشت سر می‌گذارند.

سلیمان‌پور افزود: امروز بیش از هر برهه دیگری به همدلی و همراهی و وحدت میان آحاد ملت نیاز داریم و باید با همدلی و مواسات و دست در دست هم از این دشواری‌ها به ‌سلامت عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در کرونا آسیب‌های زیادی متحمل شدیم که به این زودی‌ها جبران نمی‌شود و لازم است در مدیریت کرونا، رفع مشکلات مردم نیز مورد ارزیابی جدی قرار بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بیان کرد: باید جامعه نسبت به شیوع کرونا حساس شود تا سطح مشارکت را برای عبور از بحران کرونا افزایش دهیم، همچنین وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود.

فرهنگ عمومی به سمت مشارکت و حفظ جان در مقابله با کرونا سوق پیدا کند

وی اظهار داشت: در این‌ باره رسانه دارای نقش مهمی است و باید مراقبت‌های فردی را متذکر شود، قطعاً تنها با اعمال محدودیت نمی‌توان به نتیجه رسید و باید فرهنگ عمومی به سمت ‌و سوی مشارکت و حفظ جان در مقابله با کرونا سوق پیدا کند.

سلیمان‌پور عنوان کرد: طرح‌های مختلفی در مقابله با کرونا تصویب می‌شود اما نباید این طرح‌ها موجب همپوشانی و موازی‌کاری و سردرگمی مردم شود، همچنین باید اطلاع‌رسانی دقیقی از طرح‌ها صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کاهش آمار و مدیریت کرونا نیز باید به‌طور دقیق احصا شود، اگر مردم وضعیت مدیریت کرونا را دقیق بدانند، حتماً مشارکت و همراهی می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم ادامه داد: لازم است گزارش دقیقی از خانواده متوفیان به‌ویژه خانواده‌ای که بیش از یک نفر را از دست‌ داده ارائه شود و در جهت دلجویی از خانواده‌ها و در جریان قرار گرفتن مشکلات آن‌ها اقدام شود.

وی تصریح کرد: قم در مدیریت کرونا در بسیاری از عرصه‌ها بی‌نظیر عمل کرده اما هنوز مشکلات و نواقصی وجود دارد که باید به‌خوبی ارزیابی شود، در قم ظرفیت‌های بالنده معنوی و تبلیغی و دینی وجود دارد که می‌توان در آگاه‌سازی مردم از آن استفاده کرد.

انتهای پیام/