تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) زیر بار ترافیک می‌رود

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از افتتاح تقاطع سه سطحه میدان ولی‌عصر(عج) در روزهای آینده خبر داد.

سیدابوالفضل میریک امامی در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) در آستانه افتتاح است و به‌زودی زیر بار ترافیک می‌رود.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به مبلغ پیمان این تقاطع افزود: اجرای تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج) با رقم پیمان ۴۶ میلیارد تومان از شهریور ماه ۹۶ در دستور کار سازمان توسعه و عمران شهرداری قم قرار گرفت.

وی بابیان اینکه این تقاطع بلوار شهید کبیری را به اتوبان امام علی(ع) متصل می‌کند تصریح کرد: اجرای این تقاطع سبب کاهش بار ترافیکی در میدان ولی‌عصر(عج)، روان‌سازی ترافیک و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی در میدان ولی‌عصر(عج) خواهد شد و از سوی دیگر موجب سهولت دسترسی به اتوبان امام علی(ع) و مسجد مقدس جمکران می‌شود.

میریک امامی افزود: این تقاطع در سه سطح میدان ولی‌عصر(عج) اجرا شده که در سطح صفر میدان قرار دارد، پل اصلی که بلوار کبیری را به اتوبان امام علی(ع) و برعکس متصل می‌کند و پل رمپی که اتوبان امام علی(ع) را به بلوار خلیج‌فارس متصل می‌کند، دو سطح دیگر این تقاطع هستند.

سرپرست سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به مساحت پل و عرشه تقاطع غیرهمسطح تصریح کرد: مساحت عرشه پل اصلی ۹۰۰۴ مترمربع با ۳۴۹ متر طول و مساحت عرشه پل رمپی ۵۰۱۹ مترمربع با ۴۹۴ متر طول است.