بیش از ۵۰ درصد مردم استان قم دارای سهام عدالت هستند

دیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قم گفت: ششصد و نود و چهار هزار و۶۷۵ نفر از مردم استان قم، یعنی بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان، دارای سهام عدالت می‌باشند.

عادل علی پور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دارندگان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برگزیده‌اند؛ برای برخورداری و انتفاع از سود سالانه، باید در سامانه سجام، ثبت‌نام کنند.

وی افزود: شرکت سهام عدالت استان قم، به‌عنوان دومین شرکت سهامی عدالت استانی در کل کشور و با نماد «وسقم» با سرمایه بالغ‌بر ۵۲۰۰ میلیارد تومان، وارد بازار سرمایه شده است تا شهروندانی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب نموده‌اند از سود و منافع آن، بهره‌مند شوند.
نماینده وزیر اقتصاد در استان قم ادامه داد: سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، عضو شرکت سرمایه‌گذاری استانی هستند و با پیگیری‌های متعدد و برگزاری جلسات مختلف در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، شرکت سهامی عدالت استان قم، توانست با تسریع در افزایش سرمایه، صورت‌های مالی حسابرسی شده و سایر مدارک موردنیاز، برای ورود به بورس، اقدام و موفق شود.

علی پور بیان کرد: ششصد و نودوچهار هزار و۶۷۵ نفر از مردم استان قم، یعنی بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان، دارای سهام عدالت می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: با آزادسازی سهام عدالت، حدود ۲۹۳ هزار نفر که بالغ‌بر۴۲ درصد مشمولین، هستند، روش مستقیم وحدود ۴۰۲ هزار نفر یعنی ۵۸ درصد، روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند.