قم در صنعت کفش رشد چشمگیری دارد

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی قم گفت: قم در صنعت کفش رشد چشمگیری دارد و می‌توان از این ظرفیت برای توسعه کفش ملی استفاده کرد.

به نقل از روابط‌عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی قم، علیرضا میثاقی درجلسه با مدیرعامل شرکت کفش ملی، بیان کرد: صنعت کفش قم برای توسعه بازار محصولات کفش ملی و توسعه این برند خوشنام که سرمایه کشور است،‌ ظرفیت بسیار مطلوبی دارد.

وی افزود: با توجه به کیفیت وقیمت مناسب، وجود واحدهای قالبسازی، تامین مواد اولیه و زنجیره کامل تولید، استان قم در صنعت کفش رشد چشمگیری داشته و مشکلی از نظر فروش محصولات ندارد و این توان تولیدی می تواند توسط کفش ملی نیز بکارگیری شود.

رییس خانه صنعت معدن قم نیز دراین جلسه گفت: حدودا ۳۰۰ واحد تولیدی زیر نظر اتحادیه کفش ماشینی قم فعالیت می‌کند که بهره برداران آن‌ها همواره تلاش کرده‌اند محصولات به روز و مورد پسند مشتری را تولید کنند.

ابوالفضل فراهانی افزود: تنوع محصولات کفش تولید شده درقم متناسب با سلیقه مصرف کنندگان داخلی و خارجی است و تولیدکنندگان دیگر از نگاه سنتی فاصله گرفته‌اند و خود را با شرایط بازار وفق داده‌اند.

وی تصریح کرد: انجمن کفش قم آمادگی دارد تا با بکارگیری روش‌های نوین بازاریابی و فروش، به رونق فروشگاه‌های کفش ملی کمک نموده و با استفاده از روش‌های تجربه شده سوددهی کفش ملی را تضمین نماید.

همچنین آقامعلی سلطانی، مدیرعامل شرکت کفش ملی در این جلسه عنوان کرد: ۲۵۰ فروشگاه کفش ملی در سراسر کشور وجود دارد و در پی ایجاد ۱۰۰ نمایندگی فعال در کشور هستیم و می خواهیم سبد محصول خود را افزایش دهیم، همچنین تلاش می کنیم تعداد واحدهای تولیدی که محصول عرضه می کنند را نیز گسترش دهیم و استان قم هم می تواند به این موضوع کمک نماید.