۴۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۴ هزار تومان در قم ذخیره شد

معاون استاندار قم گفت: در جهت تنظیم بازار، ۴۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۴ هزار تومان در قم ذخیره شد.

مهرداد غضنفری امروز در جلسه تنظیم بازار استان اظهار داشت: با پیگیری انجام شده ذخیره سازی مواد غذایی مورد نیاز استان در قم تا یک سال انجام شده است.

معاون هماهنگی امو اقتصادی استاندار قم افزود: این مواد غذایی شامل شکر و مرغ و روغن و برنج است و به مرور در اختیار مراکز فروش و اصناف توزیعی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به نوسانات موجود و در جهت تنظیم بازار، ۴۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۴ هزار تومان در قم ذخیره شده است.

غضنفری بیان کرد: با همراهی اداره کل غله و صنعت معدن و تجارت در جهت تامین ۶۰۰ تن برنج از سهم استان است که تا هفته آینده این سهمیه با قیمت مصوب وارد قم می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: روغن نباتی مورد نیاز برای یکسال در سطح استان قم ۱۵۰۰ تن ارزیابی شد که این مقدار نیز تامین شده و ۵۰۰ تن از آن وارد استان شده و تا پایان هفته آینده ۱۰۰۰ تن وارد استان می‌شود.

معاون هماهنگی امو اقتصادی استاندار قم با اشاره به مصرف ۶۴۰ تن شکر در طول ماه در قم عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات تامین و ذخیره‌سازی شکر است که در این باره شکر با قیمت مصوب ۸۷۰۰ تومان در سطح استان توزیع می‌شود.

وی گفت: اخلال در بازار به هیچ عنوان پذیرفته نیست و با افرادی که به هر شکل موجب اخلال شوند برخورد قضائی می‌شود، همچنین تشدید نظارت بر بازار در جهت جلوگیری از تنش و التهاب امری ضروری است.

غضنفری ادامه داد: همه مدیران و مسئولان در قبال تامین مایحتاج مردم و ایجاد تعادل در بازار دارای وظایف مهمی هستند و باید در تنظیم بازار به حقوق تولیدکننده و مصرف کگننده و توزیع کننده توجه شود.