برگزاری جشن سالروز ورود حضرت معصومه به قم

جشن سالروز ورودحضرت فاطمه معصومه (س) طی آیینی با حضور جمعی از خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌بیت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به قم ظهر امروز به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی طی آیینی با حضور جمعی از خادمان حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) گرامی داشته شد.
تولیت آستان حضرت معصومه روز ورود حضرت معصومه(س) به شهر مقدس قم، این روز را روز بزرگی برای تاریخ قم، ایران و جهان دانست و اظهار کرد: روزی که یک حرکت عظیم الهی با عنایت علی بن موسی الرضا(ع) آغاز شد چرا که یکی از مهمترین ویژگی‌های حضرت معصومه(س) ولایت‌مداری است.
سعیدی با بیان اینکه ولایت مداری حضرت معصومه باعث شد در این مسیر قدم بگذارد و به ترویج دین الهی بپردازد گفت: اولیا خدا همیشه زنده هستند زیرا مرگ در زندگی کسانی است که هیچ اثری از زندگانی آنها باقی نمانده است ولی کسانی که راه خدا را رفته‌اند همواره در خدمت قرآن و معارف الهی می باشند.
امام جمعه قم ادامه داد: این مکان از حیث جغرافیایی به قدری برای اهل بیت، عزیز و محترم است که قبل از ولادت حضرت معصومه امام صادق (ع) آمدن ایشان به شهر قم را بشارت می‌دهند و مقاماتی را که در خور فهم مردم است را بیان می‌کنند.

سعیدی ابراز کرد: به برکت انقلاب اسلامی خداوند نعمت های زیادی به ما عنایت کرده است و امروز شهر قم کاری کرده است که علم، معرفت، انقلاب و آزادگی از این شهر به همه دنیا منتشر می شود و طلبه ها از بیش از ۱۱۰ کشور در این شهر حضور دارند.

وی افزود: حضرت معصومه نیز در ۱۷ روز حضور خود در قم و بعد از وفاتشان هم با بارگاه و مرقد شریفشان تا به امروز به مردم این شهر و کشور خیر رسانده اند و باید قدردان این نعمت باشیم و قدر انقلاب را که تداوم بخش نهضت انبیا است را بدانیم.

تولیت آستان حضرت معصومه تصریح کرد: افرادی که در این نظام اسلامی مسئولیت پیدا می کنند باید بدانند که مدیون حضرت معصومه و شهر مقدس قم هستند و قم را باید پاس بدارند و حریم قم را نگه دارند و از نظر عفاف و حجاب و نشر معارف اهل بیت و ترک منکرات باید قم نمونه باشد.

وی با بیان این که خود اهل بیت این استعداد و زمینه را برای قم فراهم کردند گفت: همه بویژه جوانان قم باید قدر این نعمت را بدانند و حریم قم و مراجع را نگه دارند و فرمایش های رهبر معظم انقلاب را با گوش جان بشنوند و عمل کنند.

سعیدی خاطرنشان کرد: این که امام خمینی(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند یک شعار نبود بلکه واقعیتی بود که از زبان آن مردم بزرگ قمی صادر شد و ما امروز شاهد وضعیت آشفته این به ظاهر ابر قدرت جهانی هستیم بنابراین همه این ها رفتنی هستند و اهل ولایت ماندگار هستند و باید در مقابل دشمنان مقاومت و ایستادگی کرد.