«روز قم» فرصتی برای تمرکز بر ظرفیت‌های شهر است

رئیس شورای اسلامی شهر قم، «روز قم» را فرصتی مناسب برای آشکارسازی برخی ظرفیت‌های مغفول مانده این شهر دانست و بر جبران این خلأها تأکید کرد.

به نقل از روابط عمومی شورای شهر قم ، عبدالله جلالی پیش از ظهر امروز و در نشست علنی شورای اسلامی شهر قم، با تبریک بیست و سوم ربیع الاول و سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به شهر قم، تصریح کرد: ایده نامگذاری «روز قم» از کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آغاز شد و به تصویب شورای فرهنگ عمومی استان هم رسید.

وی افزود: پس از آن بود که این نوع نامگذاری در جلسه شورای مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهر مراکز استان‌ها هم مطرح شد و بسیاری از مراکز استان‌ها هم به تأسی از قم تلاش کردند تا روز خودشان را در شورای اسلامی شهر مربوط به تصویب برسانند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: البته این ایده همچنان در شورای مشورتی پیگیری می‌شود تا بتوان آن را در تقویم رسمی کشور نیز ثبت و ضبط کرد.

جلالی با تصریح بر این که بخشی از ظرفیت‌های قم هنوز مغفول مانده است بیان داشت: «روز قم» می تواند به نوعی این خلأ را پر و آن‌ها جبران کند.

وی همچنین گفت: امسال با محدودیت‌هایی بویژه در بحث شیوع کرونا مواجه هستیم، اما شهرداری قم تلاش داشته تا برنامه‌های مختلف عُمرانی، اجتماعی و فرهنگی خود را با وجود همه این محدودیت‌ها به پیش ببرد که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

نشست علنی امروز شورای اسلامی شهر قم به دلیل جلسه امروز صبح دکترسید مرتضی سقائیان نژاد با معاون اول رئیس جمهور، بدون حضور شهردار قم برگزار شد.

همچنین در این نشست از برخی تاکسیرانان شهری که توانسته بودند رتبه‌های برتر دوره آموزشی زبان عربی و فرهنگ شهروندی را به خود اختصاص دهند تجلیل شد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم همچنین در این باره و با تشکر از زحمات اتوبوسرانان و تاکسیرانان شهری، بیان داشت: افرادی که در شهر مقدس قم خدمت می‌کنند باید برتری و ویژگی‌هایی داشته باشند تا بتوانند خاطره‌ای خوش در ذهن زائران، مسافران و گردشگران رقم بزنند.