یکی از اولویت‌های مهم در فقرزدایی رفع چالش‌ حاشیه نشینی است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم گفت: یکی از اولویت‌های مهم در فقرزدایی، رفع معضلات و چالش‌های حاشیه نشینی است.

رضا ملک زاده با اشاره به دنبال کردن بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از طریق کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی با مشارکت و همراهی دستگاههای اجرایی و نهادهای مختلف اظهار داشت: اجرای دقیق سند تحول فرهنگی و اجتماعی در قم در دستور کار است و امیدواریم با تحقق این سند بتوانیم گام‌های موثری در درمان آسیب‌های اجتماعی با تحقق این سند برداریم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم افزود: یکی از موضوعات بسیار مهم تامین مسکن برای نیازمندان است که در سند تحول و برنامه ششم آمده و کاری قرار شد تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد و بهزیستی و راه و شهرسازی منعقد شود و تعداد افراد فاقد مسکن احصاء شوند.

وی تصریح کرد: همچنین یکی از اولویت‌های مهم در فقرزدایی، رفع معضلات و چالش‌های حاشیه نشینی است و از آسیب‌های اولویت‌دار به شمار می‌رود و ساماندهی این بخش تاثیر به سزایی در محرومیت‌زدایی دارد.

ملک زاده بیان کرد: طرحی جامع برای کنترل آسیب‌ها در حاشیه شهرها در سطح کلان مصوب شده است و از استان‌ها خواسته شده نیازها را در این بخش اعلام کنند.

محله اسماعیل آباد قم به زودی ساماندهی می شود

وی خاطرنشان کرد: محله اسماعیل‌آباد یکی از محله‌های حاشیه‌ای است و به زودی در جهت ساماندهی ساکنان آن اقداماتی صورت می‌پذیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری قم عنوان کرد: در راستای تحقق مصوبات، تفاهم‌نامه میان شهرداری و بهزیستی در خصوص پیشگیری و کنترل آسیب‌های کلان شهر قم منعقد شده است که از دی ماه ۹۹ سه ماه به طور آزمایشی و ابتدای سال آینده به طور رسمی عملیاتی می‌شود.

وی گفت: استفاده از ظرفیت خیرین در رفع آسیب‌های اجتماعی و فقرزدایی دارای اهمیت زیادی است و باید گزارش دقیقی از ساماندهی نیازمندان ارائه شود تا از موازی‌کاری جلوگیری شود.

منبع خبر : تسنیم قم