وضعیت کرونا در قم بدون اعمال محدودیت‌ها بحرانی‌تر می‌شود

استاندار قم با اشاره به نزولی شدن شیب آمار فوتی‌ها و بستری‌های بیماری کرونا در قم ضرورت تداوم محدودیت‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر محدودیت‌های کرونایی را در استان ادامه ندهیم وضعیت بیماری بحرانی‌تر می‌شود.

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی کرونا که به‌صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت ادامه محدودیت‌ها به‌رغم نزولی شدن شیب بیماری اظهار داشت: ما قم را به‌صورت جزیره‌ای مدیریت نمی‌کنیم در حال حاضر وضعیت کرونا در استان‌های پیرامونی قم و همچنین کل کشور قرمز است و با توجه به آمدوشدها و ارتباطاتی که بین استان‌های همجوار است اگر محدودیت‌ها را ادامه ندهیم وضعیت بحرانی‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با سخت‌گیری‌ها و اقدام‌هایی که در جهت اعمال محدودیت‌ها در قم صورت گرفته روند بستری و فوتی‌ها رو به کاهش است و این دستاورد در سایه همکاری اعضای ستاد کرونا و رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم حاصل شده است.

استاندار قم اضافه کرد: همچنان نیز انتظار داریم مردم فهیم و خوب قم با همراهی‌هایی که با اعمال محدودیت‌ها دارند به‌نوعی این روند نزولی را ادامه دهیم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از مصوبه‌های جلسه امروز ستاد ملی کرونا افزود: در این جلسه مقرر شد از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذرماه تمام گروه‌های شغلی به‌غیراز گروه‌های سطح یک شامل نانوایی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای که مایحتاج مردم را تامین می‌کنند و داروخانه‌ها و مراکز بهداشت و درمان و گروه‌های خدماتی امدادی فقط تا ساعت ۱۸ حق فعالیت داشته باشند تا با اعمال این محدودیت‌ها شاهد کاهش بیش‌ازپیش کرونا باشیم.

وی یادآور شد: در این جلسه موضوع اعمال رفت‌وآمد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد نیز مطرح و تصمیم‌گیری برای آن جهت بررسی بیشتر به جلسه بعد موکول شد.