ورود تمام رده‌های سپاه درقم به عرصه محرومیت زدایی

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم گفت: تمام رده‌های استانی سپاه استان به عرصه محرومیت زدایی ذیل قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی کوثر وارد شد.

روابط عمومی سپاه قم، سردار سید محمد تقی شاهچراغی با اشاره به اینکه سردار سلامی پس از منصوب شدن به عنوان فرمانده سپاه پاسداران توجه ویژه ای به محرومیت زدایی در سطح کلان کرد، بیان داشت: وی تمام رده‌ها، مدیریت ها و مجموعه‌هایی که در سپاه با موضوع محرومیت زدایی فعالیت می‌کردند از جمله قرارگاه پیشرفت و آبادانی، قرارگاه محرومیت زدایی، دانشگاه امام حسین(ع)، قرارگاه خاتم الانبیاء و چندین مجموعه دیگر را تحت عنوان قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی کوثر متمرکز کرد تا موضوع خدمت رسانی در سپاه تمرکز بیشتری پیدا کند.
وی ادامه داد: ذیل این قرارگاه طرحی به استانها ابلاغ شد که طی آن تمام رده‌های سپاه اعم از نیروی هوایی، زمینی، دریایی، قدس و… که در استان‌ها مستقر هستند با محوریت فرماندهان سپاه استانها در موضوع محرومیت زدایی مشارکت کنند.
فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با بیان اینکه این طرح به تمام فرماندهان رده‌های مستقر در استان قم برای اجرا ابلاغ شد، ابراز کرد: مقرر شد هر رده‌ای طبق توان و تخصصی که دارد نقطه هدفی را برای محرومیت زدایی در دست بگیرد و دبیری این کار نیز به سازمان بسیج سازندگی استان قم محول شد.
شاهچراغی به تقسیم بندی رده‌ها در استان قم اشاره کرد و گفت: فرماندهی مرکز آموزش معصومیه روستاهای بخش کهک، فرماندهی مرکز آموزش علویون مناطق حاشیه‌ای از جمله زندآباد و نیروگاه، یگان زرهی والفجر روستاهای همجوار لنگرود و فرماندهی نیروی هوافضای شهید مصطفی خمینی روستاهای همجوارشان در دهستان قمرود را تحت پوشش قرار دادند که در گذشته نیز اقدامات خوبی در آبرسانی و گازرسانی به این دهستان انجام داده بودند.
وی ادامه داد: فرماندهی لشکر عملیاتی مردم پایه سپاه قم علاوه بر ماموریت‌های فرا استانی، دهستان‌های بخش مرکزی را تحت پوشش دارد، مسئول مجتمع شهید محلاتی بخش جعفریه را عهده دار شده و پژوهشکده امام صادق (ع) با عنایت به توان علمی خوبی که دارد تولید محتوا برای تمام مراکز و گروه های جهادی را انجام خواهد داد و چندین رده دیگر نیز در حال بررسی و برنامه ریزی هستند.
فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع ) با اشاره به اینکه برخی از رده‌های سپاه از گذشته نیز در موضوع محرومیت زدایی وارد شده و اقدامات خوبی انجام داده بودند، گفت: مقرر شد اقدامات خوبی که از گذشته شکل گرفته ادامه یابد و در کنار آن اقدامات جدیدی نیز برای اجرا طراحی کردیم و حد مرز فعالیت ها را مشخص کردیم.
وی افزود: اقدامات خوبی در این زمینه شکل گرفت که یکی از آنها تشکیل گروه های جهادی متخصص ذیل هر کدام از این رده‌ها با بهره‌گیری از نیروی انسانی، توان و ظرفیت آنها ذیل بسیج سازندگی است؛ اقدام دوم معرفی نماینده توسط هر کدام از رده های سپاه در استان برای عضویت در قرارگاه محرومیت زدایی سپاه قم است تا کارها با سرعت و دقت بیشتری هماهنگ و اجرا شود.
فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) گفت: مقرر شد گروه‌های جهادی تخصصی شکل گرفته ذیل رده ها حداقل سه ماه یکبار اردوهای جهادی در منطقه هدف تعریف شده برگزار کرده و مشکلات منطقه را رصد و به بسیج سازندگی ابلاغ کنند تا با توجه به نوع مشکلات اقدام در خور آن با استفاده از ظرفیت های استانی یا قرارگاه مرکزی طراحی و اجرا شود.
شاهچراغی درپایان با اشاره به اینکه این طرح به تازگی در قم عملیاتی شده، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت جهادی تمام رده‌ها بتوانیم گام های موثرتری در محرومیت زدایی از چهره استان قم برداریم و خدماتی درخور شان مردم شریف و انقلابی این استان ارائه دهیم.