اهانت به پیامبر(ص) موجب رسوایی غرب است

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن بیان اهداف دشمنان از اقدامات موهنانه نسبت به پیامبر اسلام گفت: رشد اسلام گرایی، منشأ جسارت کشورهای غربی به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) است و با این توهین ها چهره بدون رتوش غرب هر روز رسواتر می شود.

به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در شورای مدیران دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز همایش های غدیر، تصریح کرد: حمایت کشورهای غربی از جسارت به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) موجب جریحه دار شدن قلوب مؤمنین و مسلمین شد.

وی، هراس غرب نسبت به رشد اسلام گرایی را منشأ اصلی جسارت ها به ساحت پیامبر(ص) دانست و گفت: عمده ترین ریشه این جسارت ها، هراسی است که جریان سکولار در غرب نسبت به رشد اسلام گرایی دارد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: گرایش به اسلام در غرب افزایش یافته است و این ترس و واهمه از اسلام موجب شده تا چنین اهانت هایی در دستور کار جریان های سکولار فرهنگی، سیاسی و کسانی که عملاً قدرت سیاسی و فرهنگی غرب را در اختیار دارند، قرار گرفته است.

واعظی، تزریق وحشت از اسلام و مسلمین به جامعه یکی از اهداف مهم این جریانات سکولار غربی است، افزود: کریه نمایی نسبت به چهره اسلام و اهانت به رسول گرامی اسلام(ص) از طرق مختلف یک راهبرد اصلی جریان های سکولار غربی است و چیزی که خیلی تعجب ما را برمی انگیزد، توجیه اینگونه رفتارها تحت عنوان آزادی بیان است.

وی اضافه کرد: در دهه های اخیر به ویژه پس از پایان جنگ سرد، بسیاری از شعارها و ارزش هایی که غرب به آنها می بالید، کاملاً نخ نما شده است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اظهار داشت: جریان شرق با شعارهای جذاب سوسیالیستی، اقشار مختلفی به ویژه جامعه کارگر و محروم را مورد توجه خود قرار داده بود، که جهان غرب مجبور بود برای خنثی کردن این رویکرد، از ایدئولوژی لیبرالی خود چهره آرایی کند.

وی افزود: لذا در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی با ساخت فیلم ها و کار رسانه ای گسترده و تبلیغات وسیع توانستند چهره آرایی بسیار خوبی در مقابل هجمه ایدئولوژیک جریان های سوسیالیستی و کمونیستی انجام دهند و یک چهره موجهی از خود به نمایش بگذارند و ارزش های لیبرالی را پررنگ کنند.

واعظی ادامه داد: با توجه به این که غرب در چند دهه اخیر و پس از فروپاشی شوروی سابق رقیبی جدی در عرصه ایدئولوژیک مشاهده نکرد، ماهیت غرب خیلی عریان تر و آشکارتر نمایان شد و مخرب ترین جریانات تروریستی دست پرورده دموکرات ها است که بیشترین شعار آزادی و حقوق بشری را می دهند.

وی بیان داشت: در کارنامه ۸ ساله دولت بیل کلینتون بعنوان یک رییس جمهور دموکرات، ایجاد جریان طالبان دیده می شود و یا جریان خشن و خون ریزی مانند داعش در خاورمیانه که در سال های اخیر مشاهده می کنیم، دست پرورده اوباما است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که هر روز که می گذرد، چهره بدون روتوش غرب رسواتر می شود، تصریح کرد: توهین به رسول گرامی اسلام(ص) را آزادی بیان می دانند، در صورتی که اخیراً در یکی از وبینارها در یکی از پژوهشگاه ها، دو استاد آمریکایی دعوت شدند که از طریق فضای وب در همایش شرکت کنند که توسط حکومت آمریکا رسماً به این دو استاد آمریکایی فشار آوردند تا اگر در این وبینار شرکت کنند، بودجه دانشگاه شان را مورد تحریم و فشار قرار می دهند و دانشگاه آمریکایی نیز از حضور اساتید ممانعت به عمل آورد.

انقلابِ اداریِ لازم در ساختار کشور به وجود نیامد

واعظی با بیان اینکه بسیاری در داخل کشور این تصور را دارند که اگر بایدن رأی بیاورد، اتفاق خاصی برای ایران به وجود می آید، اظهار داشت: ما در اقتصاد، مدیریت و اداره کشور دارای مشکلاتی هستیم، لذا انقلابِ اداریِ مورد نیاز در ساختار کشور به وجود نیامد و با وجود اینکه بارها و بارها طرح اصلاح ساختار اداری و کوچک کردن دولت مطرح شد، ولی اقدامی صورت نگرفت و ما هنوز در ساحت های مختلف اداری و بودجه ریزی و فرایندهای مدیریتی و امور ساختاری مشکلات فراوانی داریم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر مسأله اقتصاد مقاومتی و اصلاح امور داخلی اظهارداشت: مادامی که مجلس، دولت و ارکان حاکمیتی دردهای مزمن در داخل را به شکل جدی اصلاح نکنند، دولت کوچک سازی نشود، دولت الکترونیک به معنای واقعی تشکیل نگردد، امضاهای طلایی از بین نرود و اصلاح فرایندها صورت نگیرد، نظام مالی و بانکی اصلاح نشود و شفاف سازی در عرصه حکمرانی و اداره کشور بوجود نیاید و همچنان با مشکلات فساد، تورم و کاهش ارزش پول ملی روبرو خواهیم بود و با انتخابات آمریکا هم مشکلات حل نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شاید انتخاب بایدن تأثیر روانی و مقطعی خواهد داشت ولی درمان دردهای کشور به مواردی که ذکر شد، برمی‌گردد.