شورای اسلامی شهر تحقق ظرفیت بودجه‌ای سال ۹۹ را پیگیری می‌کند

رئیس شورای اسلامی شهر قم ابراز امیدواری کرد ظرفیت سازی انجام شده در بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری با پیگیری کمیسیون‌های تخصصی و اعضای شورا محقق شود.

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم ، عبدالله جلالی امروز و در یکصد و شصت و پنجمین نشست علنی شورای اسلامی شهر قم با محکوم کردن اقدام اخیر فرانسه در توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) بیان داشت: این توهین نشانه‌ای از ناجوانمردی و نابخردی رئیس جمهور فرانسه و عدم شناخت وی از اسلام و حتی همه ادیان الهی است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: بدیهی است اگر شناخت از اسلام و ادیان الهی در وی وجود می داشت، آن گاه به پیامبرِ بیش از دو میلیارد مسلمان توهین نمی کرد و خود را خفیف و خوار نمی ساخت.

جلالی همچنین رعایت اصول بهداشتی را در دوران همه گیری کرونا یک اصل مهم و حساس خواند و خاطر نشان کرد: امیدواریم همه مردم به این اصل مهم و اساسی ایمان و باور داشته باشند و آن را رعایت کنند، چراکه ریشه کن شدن این بیماری در رعایت همین اصول مهم و اساسی نهفته است.

وی همچنین از کادر بهداشت و درمان کشور که در خط مقدم مبارزه با کرونا از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در عین حال یادآور شد: اقدامات اخیر مربوط به خط کشی شوارع و معابر از جمله اقدامات خوب مدیریت شهری بوده که این مسئله نیز جای تقدیر و تشکر دارد.

جلالی اضافه کرد: در سال جاری، ظرفیت‌سازی خوبی در لایحه بودجه شهرداری قم دیده شده که امیدواریم این ظرفیت سازی تا پایان سال و با همت و تلاش مجموعه مدیریت شهری محقق شود.

اصلاح قیمت تاکسی و ون به معنای افزایش همیشگی نرخ نیست

وی درباره پیشنهاد اصلاح نرخ کرایه تاکسی و ون در قم نیز گفت: همه توجه داشته باشند که این لایحه و صدور مجوز اصلاح قیمت، به معنای افزایش نرخ حمل و نقل عمومی نیست، بلکه این تصمیم در شرایط خاص و برای جبران کاهش تعداد مسافران تاکسی و ون شهری گرفته شده و هدفی جز کمک به سلامت مردم و رعایت بیشتر فاصله گذاری‌ها و همچنین برقراری بهتر شیوه نامه‌های بهداشتی ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: به هر حال شیوع این بیماری باید ما را متوجه این مهم کند که همه باید به یکدیگر رحم کنیم و مراقب همدیگر باشیم.