ردیف بودجه مستقل برای ساماندهی امامزاده موسی مبرقع(ع) قم اختصاص می‌یابد

معاون استاندار قم از تخصیص بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی پیرامون امامزاده موسی مبرقع(ع) خبر داد و گفت: به دنبال تخصیص ردیف بودجه مستقل برای ساماندهی این مکان و محدوده هستیم.

محسن بهشتی با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی پیرامون امامزاده موسی مبرقع(ع) اظهار داشت: این پروژه چند سالی است که به علت‌های مختلف ازجمله کمبود اعتبارات با مشکل روبرو بوده و متوقف‌شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با اشاره به تخصیص بالغ‌بر ده میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی این قطب فرهنگی گفت: بنا به تأکیدات مقام معظم رهبری مقررشده بود این منطقه به‌عنوان قطب فرهنگی تبدیل شود، اما به نظر می‌رسد روند کوتاه‌مدتی که برای ساماندهی این منطقه پیش‌بینی‌شده بود محقق نشده است.

وی بیان کرد: جلسات مشترک خوبی با حضور استاندار، مسئولان شهرداری و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم برگزار و در این جلسات تصمیمات خوبی گرفته شد تا همه دستگاه‌ها من‌جمله اوقاف پای‌کار بیاید و همکاری لازم به‌منظور ساماندهی این منطقه داشته باشند.

بهشتی با بیان اینکه به دنبال گرفتن ردیف مستقل برای بودجه سال ۱۴۰۰برای این مکان و محدوده هستیم، تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها و تملک ۴٫۳ هکتار طبیعتاً ساماندهی پیرامون امامزاده مبرقع پروژه بزرگی است، درنتیجه به دنبال اختصاص ردیف بودجه مستقل برای این منطقه هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با بیان اینکه اختصاص ردیف مستقل بودجه برای ساماندهی این مکان و محدوده کار سختی است، یادآور شد: قبلاً برای شهرهای زیارتی قم، مشهد و شیراز اعتبار مستقلی در نظر گرفته می‌شده و به دلیل اینکه این اعتبارات تقسیم‌ بر سه می‌شد؛ درنتیجه ردیف بودجه مستقلی به مشهد داده می‌شد و از این ردیف مشترک مشهد نیز بهره‌مند می‌شده است؛ اما اخیراً به دلیل قرار گرفتن امامزاده عبدالعظیم حسنی در تهران، به این شهر نیز به‌عنوان چهارمین شهر زیارتی اعتبار تخصیص داده شده است.

وی ابراز کرد: استان قم در سال‌های گذشته ردیف بودجه‌ای برای توسعه زیرساخت‌های زیارتی گرفت که محصول آن میدان بزرگ حضرت امام(ره) بود، اگر این ردیف پایدار می‌ماند می‌توانستیم فضاهای مذهبی و فرهنگی شهرمان به‌ویژه اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) را گسترش دهیم.

بهشتی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دنبال گرفتن ردیف بودجه مستقل برای ساماندهی پیرامون امامزاده موسی مبرقع(ع) هستیم که مکاتبات و گزارشات آن تهیه‌شده است./ منبع : تسنیم قم