حمایت همه‌جانبه از پروژه متروی قم/بودجه سازمان قطار شهری افزایش یابد

استاندار قم با تأکید بر نقش مهم قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) به‌عنوان پیمانکار پروژه مترو قم گفت: حمایت همه‌جانبه از سازمان قطار شهری قم برای پیگیری پروژه مترو انجام خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه شورای سازمان قطار شهری که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با تشکر از اقدامات صورت گرفته در زمینه پیشبرد پروژه مترو اظهار داشت: در برخی بخش‌ها پیشرفت خوبی داشته‌ایم و در برخی دیگر از بخش‌ها نیاز به حل معضلات موجود داریم.

وی با تأکید بر نقش مهم قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) به‌عنوان پیمانکار پروژه افزود: باید مدیران پیمانکار به‌صورت دوره‌ای از پروژه بازدید کنند، تا مسائل بهتر پیگیری شود و مدیرعامل سازمان قطار شهری قم  نیز جلسه‌ای با مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) به‌منظور حل سریع معضلات کنونی و پیش رو تشکیل دهند.

استاندار قم با اشاره به اهمیت تأمین ناوگان موردنیاز برای بهره‌برداری به‌موقع از متروی قم ادامه داد: باید برای این امر مهم تدابیر لازم توسط پیمانکار و شهرداری قم اندیشیده شود.
وی خطاب به مدیرعامل سازمان قطار شهری تصریح کرد: به‌منظور راه‌اندازی پروژه مترو و رفع معضلات ترافیکی زائران و مجاورین حرم کریمه اهل‌بیت(ع) با قوت پیش بروید و مجموعه استان هم هر حمایتی که لازم باشد انجام خواهد داد.

بودجه سازمان قطار شهری قم افزایش یابد

رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از معضلات ما در زمینه پروژه مترو کاهش بودجه سازمان قطار شهری است، افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و افزایش نرخ ارز ، سهم دولت در قطار شهری باید افزایش یابد اما خلاف این اتفاق افتاده است.

جلالی ادامه داد: متأسفانه با وجود نیاز به حمایت بیشتر، بودجه سازمان قطار شهری اگر هر سال ۳۰ میلیارد تومان بود امسال به هشت میلیارد تومان رسید.

وی خاطرنشان کرد: امسال سال حیاتی برای متروی قم است، واقعیت این بوده که با وجود کاهش بودجه‌های دولتی اگر تدابیر استانی نبود، پروژه به مرحله بدی می‌رسید.

جلالی از مسئولان سازمان قطار شهری و مدیریت استان خواست در راستای ایجاد ردیف بودجه قابل‌توجهی برای سازمان قطار شهری قم بود لایحه بودجه ۱۴۰۰ تلاش کنند.

انتهای پیام/