تمدید محدودیت‌های کرونایی برای یک هفته دیگر /هشدار نسبت به ترددهای درون‌شهری و برون‌شهری در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: محدودیت‌های اعمال‌شده برای یک هفته دیگر تمدید و وروزبازارهای استان هم غیرفعال می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا قدیر ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری؛ هماهنگی و فرماندهی پاسخ به عملیات بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونایی در استان اظهار داشت: محدودیت‌های اعمال‌شده برای هفته دیگر تمدید و از فعالیت روز بازارها و هرگونه تجمع و همایش‌های دیگری جلوگیری می‌شود.

به گفته وی، هرچند شرایط استان قم در مقایسه با هفته گذشته بهتر شده ولی شکننده است، اکنون شاهد ابتلای خانوادگی درزمینهٔ کرونا هستیم و باید پروتکل‌های بهداشتی از خانه شروع و افرادی که تردد بسیار دارند برای سلامتی دیگر اعضای خانواده فاصله‌گذاری و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند .

اعتراض به برگزاری هرگونه اجتماع در مراسم ۱۳ آبان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم با اشاره به در پیش بودن مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی گفت:  ما مخالف برگزاری هرگونه اجتماع در ۱۳ آبان ماه هستیم و در این روز نباید هیچ تجمع و یا همایشی برگزار شود، برای دیگر مناسبت‌ها هم‌چنین مراسمی نداریم و از دستگاه‌های اجرایی هم درخواست داریم هیچ تجمع و همایشی را برگزار نکنند.

قدیر افزود: اکنون ۲۳۰ شهر کشور در وضعیت قرمز هستند که در بین آن‌ها این هفته استان یزد در وضعیت خطرناکی قرارگرفته است، از صداوسیما هم درخواست داریم هیچ همایش و تجمعی را پوشش خبری ندهد و تصاویر آن را پخش نکند، درحالی‌که در مشهد در چند روز اخیر یک همایش باعث تعجب همه شد و این زنگ هشداری برای انتقال بیماری خواهد بود.

هشدار نسبت به افزایش ترددهای درون‌شهری و برون‌شهری  درقم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم بیان کرد: متأسفانه در قم شاهد افزایش ترددهای برون‌شهری و درون‌شهری هستیم، با توجه به‌قرار گرفتن قم در محوریت عبور و مرور کشور و هم‌چنین ترددهای برخی افراد که در قم شاغل هستند این ترددها زنگ خطر است.

۶۰۰ بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند

وی گفت: تراکم جمعیت، تجمعات و تردد وضعیت پیشگیری و مبارزه با کرونا را دشوارتر می‌کند؛ اکنون ما ۶۰۰ بیمار بستری داریم باید تلاش کنیم این روند کاهش یابد.

قدیر افزود: در قم ۱۴۵ بیمار بدحال داریم وطی هفته گذشته ۹ فوتی داشتیم خوشبختانه آمار مرگ‌ومیر کاهش‌یافته است ولی باید سعی کنیم نرخ آمار بستری را کاهش دهیم تا به روند مطلوب‌تری برسیم.

میانگین استفاده از ماسک در قم ۷۰ درصد است

وی بیان کرد: میانگین استفاده از ماسک در قم ۷۰ درصد است و در بازگشایی مجدد شبستان‌های حرم حضرت معصومه(س) باید استفاده از ماسک اجباری باشد و یا در بین زائران توزیع گردد.

انتهای پیام/