کمیته تولید محتوای پیش‌گیری از کرونا از ظرفیت دانشجویان بهره‌مند شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: کمیته تولید محتوای پیش‌گیری از کرونا باید از ظرفیت دانشجویان بهره‌مند شود چون خلاقیت بسیار مهم است و باید با موضوعات جدید جامعه را از آفات کرونا آگاه کنیم.

سید موسی حسینی کاشانی امروز در بیست و هشتمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از روز نخست شیوع ویروس کرونا در استان قم مجموعه شهرداری درزمینهٔ اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی ظرفیت خوبی را به کار گرفت و اقدامات بسیار خوبی انجام داد که شایسته تقدیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: قرار بر این شد سازه‌هایی که در اختیار سپاه و بنیاد شهید استان است درزمینهٔ اطلاع‌رسانی برای مقابله با کرونا استفاده شود.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت رسانه‌ها برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شد که دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت تولیدات محتوایی خود را درزمینهٔ ویروس کرونا در اختیار رسانه‌های استان قرار بدهند.
حسینی کاشانی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با اعضای ستاد مقابله با کرونا فرمودند که آموزش همگانی درزمینهٔ پیشگیری از کرونا به‌صورت محله محور با بهره‌مندی از ظرفیت بسیج و البته محوریت وزارت بهداشت و همکاری وزارت ارشاد و صداوسیما مدنظر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تصریح کرد: درزمینهٔ اطلاع‌رسانی برای مقابله با کرونا باید با بهره‌مندی از منویات مقام معظم رهبری اقدام به فعالیت کنیم.

حسینی کاشانی ادامه داد: در کمیته تولید محتوای پیش‌گیری از کرونا موضوعی که مهم است خروجی جلسه به‌گونه‌ای باشد که قابل‌اجرا باشد، شرکتی که فعالیت تولیدی خود را آغاز می‌کند با شرکت تبلیغاتی همکاری می‌کند تا مردم را قانع کند جنس را بخرند.

کمیته تولید محتوای مقابله با کرونا خلاقیت را مدنظر فعالیت های خود قرار دهد

وی افزود: کمیته تولید محتوای پیش‌گیری از کرونا باید از ظرفیت دانشجویان بهره‌مند شود چون خلاقیت بسیار مهم است و باید با موضوعات جدید جامعه را از آفات کرونا آگاه کرده و آن‌ها را ترغیب به استفاده از ماسک کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بیان کرد: در جلسه تولید محتوا و بحث خلاقیت‌هایی که مطرح می‌شود نباید آرمان‌گرایانه نگاه کره بلکه متناسب با ظرفیت‌های موجود تصمیم‌گیری شود چون برخی از پیشنهادات نیازمند هزینه است و باید به این نکته توجه شود که پیشنهادات به سمتی برود که عملیاتی شود.

حسینی کاشانی با تاکیدبر اینکه خروجی جلسات تولید محتوای مقابله با کرونا باید به‌گونه‌ای باشد که عملیاتی شود، عنوان کرد: افرادی که درگیر بیماری کرونا می‌شوند ازجمله سوژه‌های مناسبی هستند که این سوژه‌ها باید در اختیار اصحاب رسانه قرار بگیرند.

وی گفت: از نظر اطلاعات دستمان خالی است، در کل کشور آمار مربوط به کرونا به‌صورت جزیی اعلام می‌شود ولی قم این‌گونه نیست، تأکید کرده‌ایم که گفته شود مناطق پرخطر قم کدام مناطق است تا مردم رعایت کنند ولی این موضوع اعلام نمی‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: هرچه اطلاعات درزمینهٔ آمار کرونا بیشتر باشد تصمیم‌گیری‌ها درزمینهٔ کرونا بهتر خواهد بود./ تسنیم قم