آغاز به کار مرکز بررسی مشکلات واحدهای تولیدی قم

در راستای تحقق راهبرد جهش تولید، مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری قم روز دوشنبه طی آیینی با حضور استاندار و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در خانه صنعت و معدن استان آغاز به کارکرد.

استاندار قم در این آیین گفت: این مرکز در ادامه گام‌هایی است که برای حمایت عملی از حوزه تولید و سرمایه‌گذاری استان برداشته‌شده است.

بهرام سرمست افزود: علاوه بر حضور میدانی در واحدهای تولیدی استان و بررسی مشکلات این بخش از نزدیک، در تمام روزهای هفته جلسه‌های کارشناسی لازم را برای حل مسائل تولیدکنندگان فعال در قم برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: انتظار ما از این‌گونه اقدام‌های عملی، حل مشکلات تولیدکنندگان در کمترین زمان و جذب حداکثری سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به انجام فعالیت اقتصادی در استان است.

وی تاکید کرد: تقویت ارتباط میان مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با فعالان بخش خصوصی ازجمله نکات مورد توجه در طراحی برنامه‌های اقتصادی در قم است و بنده در تصمیم‌گیری‌های این بخش به نظرهای تولیدکنندگان به‌عنوان افسران جنگ اقتصادی توجه زیادی دارم.

استاندار قم گفت: با ایجاد مرکز بررسی مشکلات تولیدکنندگان استان، مسائل این بخش به‌صورت هماهنگ میان دستگاه‌های مختلف بررسی و در کوتاه‌ترین زمان حل خواهد شد.

وی بیان کرد: از فعالان بخش خصوصی نیز انتظار داریم با استفاده از این امکان به توسعه سطح فعالیت واحدهای موجود خود پرداخته و شرایط را برای شکوفایی و رونق هرچه بیشتر بخش‌های اقتصادی قم فراهم کنند.

فعالیت مرکز بررسی مشکلات واحدهای تولیدی قم شبانه‌روزی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در این آیین گفت: تلاش کردیم در قم مرکزی فعال برای حل مشکلات حوزه تولید و سرمایه‌گذاری با حضور کارشناسان دستگاه‌های اجرایی تشکیل شود.

مهرداد غضنفری ادامه داد: کارشناسان حاضر در این مرکز به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی مراجعه‌کنندگان هستند تا زمان حل مشکلات تولیدکنندگان استان به کوتاه‌ترین زمان ممکن رسد.

وی بیان کرد: از همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان می‌خواهیم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تا قم در حل مشکلات حوزه تولید و سرمایه‌گذاری بهترین عملکرد را در میان سایر استان‌های کشور به دست آورد.

استان قم در حل مشکلات تولیدکنندگان پیشگام است

همچنین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در این آیین گفت:‌ سومین استان کشور هستیم که به‌صورت تخصصی مرکز بررسی مشکلات واحدهای تولیدی را تشکیل دادیم.

محمود سیجانی بیان کرد: هدف ما این است که برنامه‌های مرکز بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در قم به‌صورت عملیاتی دنبال و دستاوردهای آن در اقتصاد استان به‌خوبی نمایان شود.

وی ادامه داد: حضور منسجم دستگاه‌های اجرایی در یک مکان برای حل مشکلات حوزه تولید و سرمایه‌گذاری بسیار حایز اهمیت است و به تقویت ارتباط میان فعالان بخش خصوصی و مدیران مجموعه‌های دولتی استان می‌انجامد.

وی افزود: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مستقر در این مرکز به‌صورت هماهنگ به سامانه الکترونیکی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان دسترسی دارند که این امکان،‌ موقعیت مناسبی را برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی فراهم می‌آورد.

در مرکز شبانه‌روزی فوریت‌های تولید و سرمایه‌گذاری استان، نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با بخش تولید و صنعت مستقر شده‌اند و صاحبان صنایع، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران می‌توانند به صورت غیرحضوری، مشکلات خود را برای پیگیری از سوی دستگاه‌های اجرایی مطرح کنند.