وقف گره‌گشای مشکلات جامعه است

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: امروز مشکلاتی را به ویژه در حوزه اقتصاد شاهد هستیم که وقف می‌تواند گره‌گشای این معضلات و حرکت جامعه به سوی آرامش باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی و حسینیه آستان امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: وقف یکی از مهمترین مسائل برای امروز و فردای کشور است و نیاز به توضیح ندارد که این سنت حسنه نبوی، چه حرکت و جریانی را در جامعه ایجاد می‌کند.

وی افزود: وقف موجب کسب رضایت الهی و حل مشکلات جامعه می‌شود و واقفان هم در دنیا و آخرت از فیوضات حرکت خیرخواهانه خود بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با تاکید بر اهتمام و توجه بیشتر نسبت به وقف از سوی عموم افراد جامعه عنوان کرد: امروز نیاز به وقف علمی بیش از گذشته احساس می‌شود زیرا نیازمند پژوهشگاه‌ها و پژوهشگرانی هستیم که به مشکلات جامعه می‌پردازند و در تولید علم پیشگام هستند.

وی ادامه داد: امروز شاهد مشکلات عدیده‌ای در حوزه اقتصاد هستیم که بسیاری از آنها به همین مسئله یعنی تولید علم باز می‌گردند و اگر علم و فناوری در کشور توسعه یابد، مشکلات اقتصادی هم کاهش می‌یابند.

اسکندری خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی هم با توجه به مشکلات داخلی و خارجی و هم مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، نیازمند آرامش در سطح جامعه هستیم تا در این فضا، به فکر و تلاش برای برون‌رفت از معضلات بپردازیم و آن فردی که امروز می‌تواند گره‌ای از کار مردم باز کند، به یقین دلسوز نظام اسلامی و مردم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با تاکید بر اینکه مسئولان و مردم باید با دلسوزی برای حل مشکلات یکدیگر گام بردارند گفت: امروز نیاز به جامعه‌ای همراه با وحدت و انسجام هستیم، ملتی که پشت سر رهبر معظم انقلاب، به دنبال تحقق آرمان‌های امام و شهدا باشند.

وی تصریح کرد: هر کس امروز نسبت به حل مشکلات مردم بی اعتنا باشد، نمی‌تواند ادعای مومن بودن و انقلابی بودن داشته باشد.

اسکندری با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم دشمنان از مشکلات داخلی ما خوشحال شوند گفت: وظیفه همه ما، تلاش در راستای امیدواری مردم و ناامید کردن دشمنان باشیم؛ وقف می‌تواند در این زمینه گره‌گشا باشد و مشکلی از مشکلات جامعه را حل کند.