مشکلات کشور با روحیه جهادی و انقلابی رفع می شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد و یقینا همه مشکل ها با توسل به روحیه جهادی و انقلابی، تلاش شبانه روزی، درسی که از امام و شهیدان گرفتیم و همچنین تبعیتی که از اوامر راهگشا و چاره ساز رهبر معظم انقلاب می توانیم داشته باشیم قابل حل است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری روز شنبه در چهارمین مرحله رزمایش مواسات و همدلی در مجتمع فرهنگی امام (ره) قم اظهار داشت: با شکل گیری مجلس جدید اتفاق های خوبی افتاده که بتدریج آثار آن ظاهر خواهد شد، و مشکل هایی که در این ایام با آن مواجه هستیم نیز گذرا می باشد.

ذوالنوری با بیان اینکه امروز مردم با سه مشکل عمده رو به رو هستند که تحریم های ظالمانه که حتی مانع ورود غذا و دارو به کشور می شود نیز از جمله آن است گفت: این طبیعت دشمن است و بیش از این نیز نباید از آن انتظار داشت‌.

ذوالنوری وضعیت سخت کرونایی را دومین عامل مشکل ساز برای مردم عنوان کرد و افزود: این شرایط امروز به گونه ای شده که روزانه به اندازه یک سقوط هواپیما تلفات می دهیم و باید به این موضوع حساسیت نشان داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای غلبه بر کرونا یادآور شد: در این شرایط سخت باید هم جان خود و هم جان نزدیکانمان را حفظ کنیم و هم یک رحمی به حال فرزندان غیور مردم در جبهه سلامت بکنیم چرا که اگر با بی توجهی خود باعث آسیب رساندن به دیگران بویژه کادر بهداشت و درمان شویم باید در قیامت پاسخگو باشیم.

ذوالنوری همچنین در ادامه تصریح کرد: رعایت نکردن مسائل بهداشتی به هیچ وجه به مفهوم شجاعت و نترسیدن از این بیماری نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شور و هیجان مردم قم و حضور مشتقانه در این حرکت خداپسندانه را نمادی از همدلی و همراهی آنها با محرومان توصیف کرد و افزود: ده ها مورد از این صحنه ها را در کشور مشاهده می کنیم، به هر حال مردم اهل حضور در میدان همدلی و همراهی هستند مسئولان نیز باید نقش خود را ایفا کنند که بار مشکل ها بر گُرده مردم کم شود.

وی با بیان اینکه فارغ از موضوع تحریم های دشمن و بیماری کرونا سومین عاملی که موجب وارد آمدن فشار بر مردم شده است، گفت: در ۴۰ سال گذشته فشار از ناحیه دشمن بواسطه مقاومت مردم همواره ناکام مانده است.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با اذعان به اینکه چند نقطه از شهر قم همچنان ساماندهی نشده که سیما و منظره خوبی را برای شهر ندارد افزود: برخی طرح های عمرانی قم چند سالی است که به حال خود رها شده و باید با اولویت دنبال شود.

آیین برگزاری چهارمین مرحله رزمایش بزرگ مواسات و همدلی اداره کل اوقاف قم، با عنوان رزمایش شمیم حسینی با حضور برخی مسئولان و شخصیت ها بویژه آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) قم برگزار شد.

در این رزمایش سه هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شد./ایرنا قم